1 senede 40 kilo verilip, güçlü biri olunur mu?

Uzaylı91

Yoctopat
Başlıkta da yazdığım gibi 1 senede 40 kilo verilip güçlü biri olunur mu? Güçlü biri olmaktan kastım böyle kaslı olmak değil. Kondisyonu yüksek biri olmayı kastediyorum.

Seneye sabahtan akşama kadar ayakta çalışılacak bir işe girebilirim. Kondisyonum çok kötü mesela şu an. Evde bisikletim var ayrıca dışarıda spor yapacağım. Maddi durumdan dolayı gym gidemem. Vücut ağırlığıyla çalışmayı düşünüyorum.

Aslında param olsa koşu bandı alacaktım ama artık o işe girince olur ancak. Yaş 31.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkı bir diyet ve sağlıklı beslenme ile olmayacak şey yoktur. Önemli olan azim ve çok çalışmak. Ama beslenme büyük kısım. Güçlü olmak için sporun yanında beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat etmeniz şart. İlla spor salonuna gitmenize gerek yok. Evde hareketlerle ve dışarıda koşu ile gayet güzel spor yapabilirsiniz. Spor salonuna harcanacak parayı da beslenmenize ayırırsınız.

Bir insan ne kadar kiloluysa o kadar hızlı kilo vermeye başlar. Fazla kilolu bir insansanız ve gerçekten amacınızda ciddiyseniz 1 senede 40 kiloyu çok rahat verirsiniz. Ayda 3.5 kilo yapıyor.

Bu kadar kısa bir sürede 40 kilo vermeniz deri sağlığınız açısından olumlu bir etki yaratmayacaktır. Hızlı kilo vermek deri sarkmalarına neden olacaktır. Yavaş vermek bu deri sarkmalarını minimum seviyede tutmaya yardımcı olacaktır.

Teşekkürler cevaplarınız için.

İşte, 12 aya bölünce ayda Xantern'in dediği gibi 3.5 kilo falan ediyor. Umarım bu yolda başarılı olurum. O ayakta çalışılacak işe hazır olmam lazım. Bu yüzden kilo azaldıkça hafiften koşmayı deneyeceğim ilerleyen aylarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı