1 Senede TYT-YDT hazırlanmak

Fynz

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. 1 sene boyunca TYT ve YDT'ye hazırlanmayı düşünüyorum. Giriş seviyesi bir İngilizceye sahibim. Sizce 1 sene düzenli olarak çalışırsam YDT'den 70-75 net bandına çıkabilir miyim? Teşekkürler şimdiden.

Hocam, şunu asla unutmayın. YDT sınavı sizin İngilizce seviyenizi değil, tamamen akademik performansını ölçüp buna göre sıralama yapar.
Şöyle bir durum daha var. Her ne kadar dilde çok iyi yapsanız da ilk oturumda "düşük" (Genelde matematik ve fen dersleri dilciler tarafından- ben de bu gruba dahilim- yapılamıyor.) yaparsanız sıralama olarak cidden olmanız gereken yerden daha "uzağa" atılırsınız. Bu yılki sınavda beni de çok geriye attı.

Çıkartır, ancak doğru kaynaklarla hazırlanmalısınız. Örneğin,
Gidip Marvel, Dilko vb. kitaplar çözerseniz o sizi geliştirmez. Bol bol reading yapmalı ve kelime haznenizi geliştirmelisiniz. Sonrasında test çözmeyi denemelisiniz, kursa gitmenizi öneririm. Sonra da TYT adına Türkçe ve Matematiği çok iyi yapmalısın.

Hocam benim bazı sorularım var onları da cevaplarsanız çok sevinirim

1) YDT için kaynak öneriniz var mı? Varsa söyler misiniz?
2) Kursa gitmeyi düşünüyorum ama gideceğim kursun türü önemli mi? Şöyle diyeyim hatta: Normal bir ingilizce kursuna gitsem olur mu yoksa YDT odaklı bir kursa mı gitmeliyim? Bilgim yok çünkü

Ben 12K sıralama yaptım bu sene yatarak. Dershaneye gitmedim, Online derslere girmedim, tek yaptığım geçen sene Haziran'da biraz grammer çalışmıştım (bağlaçlar, relative claus) bağlaçlar önemli gerçekten bunun dışında ingilizceden tek bir kitap çözdüm dilkonun all question types kitabını bu kitabıda tüm seneye yayarak çözdüm. TYT içinse 11.sınıftan kalma başlangıç-orta seviye matematik kitabından problemlere kadar gelip problemleride çözüp bıraktım. Sınava girmeden önce son çözdüğüm denemede netim 65 Ti ve daha üstünü görmemiştim başka denemelerde de sınavda 70.50 yaptım. Ben yatarak 12K yaptıysam ortalama zekada bir insan düzgün tempolu bir çalışmayla günde 5 saat falan rahat 5K yapar.
Hocam benim bazı sorularım var onları da cevaplarsanız çok sevinirim.

1) YDT için kaynak öneriniz var mı? Varsa söyler misiniz?
2) kursa gitmeyi düşünüyorum ama gideceğim kursun türü önemli mi? Şöyle diyeyim hatta: Normal bir İngilizce kursuna gitsem olur mu yoksa YDT odaklı bir kursa mı gitmeliyim? Bilgim yok çünkü.

Gidiceksen YDT odaklı bir kursa git kesinlikle.

Geri
Yukarı