1 senelik laptop termal macunu değiştirilmeli mi?

BRVWARRİOR

Hectopat
Daha fazla  
Geçen sene laptop aldım. Termal macun gerekir mi? İlk aldığımda FPS değerleri iyiydi. Şu an fazla ısınıyor ve FPS değerleri daha düşük. Termal macun gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.5 yıldır değiştirmiyorum oyuna girince 100 derece oluyor fırsat bulsam değiştireceğim ama yapamadım bir türlü bence kesinlikle yap.

Geçen sene laptop aldım. Termal macun gerekir mi? İlk aldığımda FPS değerleri iyiydi. Şu an fazla ısınıyor ve FPS değerleri daha düşük. Termal macun gerekir mi?
Eğer iyi bir markanın iyi bir ürünü ise, macunu iyidir ve değiştirmeye şimdilik gerek yoktur bence.
Çünkü kapağı açmak, cihazı garanti dışı bırakacaktır.
( Bazı markalar da yalnızca RAM ve depolama olaylarına tolerans gösteriyor. )

Laptop'unuz aşırı ısınıyorsa ve FPS değerleri ciddi şekilde düştüyse termal macun değiştirmeniz gerekir. Eğer bu değeler belirttiğim gibi çok fazla azalmadıysa termal macun değiştirmenize gerek yok.(Laptop termal macun değiştirme süresi standardı 2 yıldır.)

Ortalama 6 ayda bir değişmesi gerek, bu süre bence 1 yıla kadar uzayabilir fakat ondan sonra kesinlikle değişim gerekli.

Garantiye bir sorun, yardımcı olabilirler.

Kim diyor ortalama 6 ayda bir değişmesinin gerekli olduğunu? Bu bilgiyi paylaşır mısın? Bu bilginin kaynağı nereden geliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı