1 tane hoparlör çalışıyor

alpyigit13

Decapat
Daha fazla  
İkisi yapışık bir hoparlörüm var ve ben daha yeni bunlardan sadece 1 tanesinin çalıştığını fark ettim. Bazen işkilleniyordum ama çok kafama takmadım. Şu an ise emin oldum. Bu konu hakkında ne yapabileceğime baktım ama bulamadım. Öncelikle bilgisayar benim hoparlörümün olduğunu bilmiyormuş.

ses.png

Takılı değil diye gözüküyor şimdi hatırlatmakta fayda var, benim hoparlörlerimden 1 tanesi çalışıyor, sadece 1 tanesi ses veriyor, yani ben bir hoparlör kullanıyorum. Monitörden çıkmıyor, tabii bilgisayar aksini söylüyor o ayrı. Şu an Windows 11'e yükseltiyorum bir ihtimal çözülür diye. Driver konusuna Windows 11'de bakacağım ama Windows 10'da iken hepsi güncel gözüküyordu. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde Monitör/TV olarak gözüküyor. Realtek üzerinden yapılandırma yapıp deneyebilirsiniz. Üzerine gelip yapılandırma yapabilirsiniz.

Bu şekilde Monitör/TV olarak gözüküyor. Realtek üzerinden yapılandırma yapıp deneyebilirsiniz. Üzerine gelip yapılandırma yapabilirsiniz.
Bu işlerden pek anlamıyorum olabildiğince basit anlatır mısınız? Adım adım olursa çok daha güzel olur.

Ses aygıt menüsünde Realtek'i seçin ve varsayılan olarak ayarlayın. Daha sonra ise yine sağ tık yapıp hoparlör yapılandırma deyip buradan Streo seçip deneyin.

Ses aygıt menüsünde Realtek'i seçin ve varsayılan olarak ayarlayın. Daha sonra ise yine sağ tık yapıp hoparlör yapılandırma deyip buradan Streo seçip deneyin.
1660427739268.png

Maalesef böyle oluyor herhangi bir şekilde varsayılan aygıt yapamıyorum benim hoparlörüm USB girişine takılıyor. Yanlış tarafa bakıyor veya yanlış bilgi vermiş olabilirim. Şu an fark ediyorum orada kayıtlı hoparlör benim hoparlörüm değil önceden takılmış bir hoparlör yani bana gelmeden önce firma tarafından deneniyor olması lazım o sıra takılmış bir hoparlör yani benim hoparlörümü hiç bir zaman algılamamış. Algılanmamış olmasına karşın 1 tanesinden ses geliyor.

Son düzenleme:
Anladım hocam. Jak girişine takılı bir donanım yoksa Realtek varsayılan olmaz. Ayarlar\Sistem\Ses Ayarlar üzerinden kontrol edin. Burada gözüküyor olması lazım.

1660428625543.png

Ses cihazlarını yönet dediğimde ise.

1660428652056.png

Böyle oluyor stero karışımını aktif hale getirdim ama işe yaramadı.

Dosya Ekleri

• 1660428562543.png
    1660428562543.png
    352,7 KB · Görüntüleme: 15
Streo karışımı kapalı olarak kalsın. Güvenli Mod'da DDU ile ses sürücüsü kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.

Geri
Yukarı