1 tane ölü piksel için monitör iade edilmeli mi?

semhna

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan MSI MAG241CR monitörünü aldım. Aldıktan 2 gün sonra ekranın en alt sol köşede 1 tane ölü piksel tespit ettim. Normal kullanımda ölü pikseli fark etmesi inanılmaz zor sadece bembayaz bir ekranda görünüyor. Böyle kullanmaya devam etsem ileride problem olur mu? İade,değişim gibi sıkıntılı bir sürece girmek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
benim monitörümde bir adet ölü piksel var 1 yıldır sabit bir şekilde duruyor herhangi bir zararını görmedim iade hakkım vardı uğraşmak istemedim. ama büyüyeceğini düşünüyorsan iade et

Bir kere gözüne takıldıysa seni rahatsız edecektir. İade ya da değişim yapmanı öneriyorum. Sonuçta küçükte olsa kusurlu bir mal.

MSI'ın panelini Samsung üretiyor. Bu ay gelen MSI ürünlerinin neredeyse tamamında oldu. Bende de oldu Vatan hemen değiştirdi. Değiştirin. Ben hep derim Samsung monitör almayın diye. Samsung'un beceremediği tek şey.

Bir ölü piksel garanti kapsamına girmiyor, değiştirmek isteserseniz sorun çıkartacaklardır büyük ihtimalle. Rahatsız etmeyorsa sorun yok.

MSI'ın panelini Samsung üretiyor. Bu ay gelen MSI ürünlerinin neredeyse tamamında oldu. Bende de oldu Vatan hemen değiştirdi. Değiştirin. Ben hep derim Samsung monitör almayın diye. Samsung'un beceremediği tek şey.
samsung c24fg73 qled monitör aldım, süper görüntü var, 144 hz ile keyfime bakıyorum, TN panelle kıyaslanmayacak kadar güzel renkler, siyah doygunluğu veriyor, bu görüşünüze katılmıyorum...

Genelleme yapmak yanlış olur. Kullanılan panele de bağlı.

Sıfır almışken değiştirin derim. İleride problem çıkaracağını sanmam.

Ben asus mg248qr modelini almıştım 5. Gün 1 ölü piksel farkettim vatana götürdüğümde servise göndermeliyiz demişti servis tarafından değişim rededildi şu an çoğaldı veya ben yeni farkediyorum 3 adet siyah 3 adet parlak ölü piksel farkettim bu sefer iade için gönderdim artık, yine şansızım

Yeni konular

Geri
Yukarı