1 TB HDD önerisi

eowejan

Hectopat
Yer
City 17
1 TB HDD almak istiyorum, sistemimde 240 GB SSD var ancak yetmiyor artık. Aklımda birkaç soru var. WD Blue, WD Green, WD Black vs. aralarında ne fark var? Seagate tarafında ise Barracuda ve Skyhawk arasında ne fark var? Ya da bazı konularda Toshiba önerildiğini gördüm o nasıldır? Sebebiyle hangisinin daha iyi olduğunu belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Bildiğim kadarıyla WD Black daha sessiz çalışıyor.
Ben Barracuda kullanıyorum öneririm, özelliklerini çok bilmiyorum ama Barracuda'da az sesli çalışıyor.

Bildiğim kadarıyla WD Black daha sessiz çalışıyor.
Ben Barracuda kullanıyorum öneririm, özelliklerini çok bilmiyorum ama Barracuda'da az sesli çalışıyor.
Barracuda sorunlu bir disk. Almayın.
Black, Blue ve Toshiba P500 (yanlış yazmışım P300 diskin adı) bu kategoride en iyileri.
Skyhawk linkini de atarsanız sevinirim, bildiğim kadarıyla Skyhawk Barracudalardan daha kaliteli.
Edit: Black Blue serisinden daha kalitelidir ama bulduğunuz modellerin linklerini atın lüften.
@PossibleTurco

1 TB HDD almak istiyorum, sistemimde 240 GB SSD var ancak yetmiyor artık. Aklımda birkaç soru var. WD Blue, WD Green, WD Black vs. aralarında ne fark var? Seagate tarafında ise Barracuda ve skyhawk arasında ne fark var? Ya da bazı konularda Toshiba önerildiğini gördüm o nasıldır? Sebebiyle hangisinin daha iyi olduğunu belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

WD Blue öneririm yeni aldım gayet memnunum şu anlık olabildiğince sessiz çalışıyor.

1 TB HDD almak istiyorum, sistemimde 240 GB SSD var ancak yetmiyor artık. Aklımda birkaç soru var. WD Blue, WD Green, WD Black vs. aralarında ne fark var? Seagate tarafında ise Barracuda ve Skyhawk arasında ne fark var? Ya da bazı konularda Toshiba önerildiğini gördüm o nasıldır? Sebebiyle hangisinin daha iyi olduğunu belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Seri farkları var. Blue, Green'den daha iyi Black'den daha kötüdür. Fakat Black fazla güç harcar ve ses çıkartır. Green ise güç tasarrufu yapar. Blue günlük kullanım için en uygunu diyebilirim. Seagate Skyhawk yanlış hatırlamıyorsam kamera sistemlerinde kullanılan bir HDD idi. Bilgisayar için olan Barracuda (Ben de Seagate Barracuda kullanıyorum.) Toshiba'nın bazı modellerini öneriyorlar bazılarını önermiyorlar. Ama genel olarak fena bir marka değil. Seagate Barracuda biraz sesli, kişiye göre değişir tabii. WD Blue öneririm.

Son düzenleme:
Bütçenizi yazmamışsınız. Bütçeniz varsa NAS disk alın.
Fakat Black fazla güç harcar ve ses çıkartır.
Black en sessiz çalışanları.

Geri
Yukarı