1 TB HDD önerisi

Bütçe
500
SSD'ler uzun ömürlü olsa bile belirli bir veri yazdıktan sonra ölüyorlar diyebiliriz. HDD ise fiziksel zarar vermeden 15-20 yıl tık demeden kullanabilirsiniz. Dosya depolamak vs. için mükemmel.

SSD'ler uzun ömürlü olsa bile belirli bir veri yazdıktan sonra ölüyorlar diyebiliriz. HDD ise fiziksel zarar vermeden 15-20 yıl tık demeden kullanabilirsiniz. Dosya depolamak vs. için mükemmel.

13 yıllık HDD'im hala sapasağlam :D
Emektar yaşlandı 5dkde açıyor PC'yi :D

980tl ye kioxia 1tb nvme ssd aldım, daha bugün pcye taktım. 3.500mb okuma hızı var.
parça ömrünü bilmem ne olur
sen 2tb normal hdd alırım dersen ona da birşey diyemem 100mb falan okur yazar, büyük işlemlerde pc yi açık bırakır yatarsın artık. sana kalmış.
ayrıca nvme ssd nin diğer avantajı da kablo kirliliği yoktur. anakartın üzerine takarsın olur biter. yok sataymış güç kablosuymuş nereye monte edeceğinmiş vidaymış... dönen disk sesiymiş cızırtıymış...

980TL'ye Kioxia 1TB NVMe SSD aldım, daha bugün PC'ye taktım. 3.500 MB okuma hızı var.
Parça ömrünü bilmem ne olur?
Sen 2TB normal HDD alırım dersen ona da bir şey diyemem 100 MB falan okur yazar, büyük işlemlerde PC'yi açık bırakır yatarsın artık. Sana kalmış.
Ayrıca NVMe SSD'nin diğer avantajı da kablo kirliliği yoktur. Anakartın üzerine takarsın olur biter. Yok sataymış güç kablosuymuş nereye monte edeceğinmiş vidaymış... Dönen disk sesiymiş cızırtıymış...

SSD'den veri kurtarmada başarı orani HDD gore daha zayif her zaman işletim sistemi hariç depolamada HDD der geçerim ha SSD tak çaliştir modu guzel ugrassız.

Geri
Yukarı