1 TB HDD olarak hangisini alınmalı?

Bütçe
330

Hamzakkul

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1 TB HDD alacağım ama çok kararsız kaldım öncelikle sistemim şu şekilde;
Ryzen 3 3100.
RX 5500 XT 4 GB.
B450 SH2 anakart.
650 Watt 80 Plus kasa.
16 GB RAM.
240 GB SSD.
Özellikler bu şekilde yani şu an en fazla bütçem 330 TL HDD içine oyun ve program atacağım ve uzun süreli gitmesini istiyorum şimdiden teşekkür ediyorum.
Bir de bunlara baktım:

Merhaba arkadaşlar 1 TB HDD alacağım ama çok kararsız kaldım öncelikle sistemim şu şekilde;
Ryzen 3 3100.
RX 5500 XT 4 GB.
B450 SH2 anakart.
650 Watt 80 Plus kasa.
16 GB RAM.
240 GB SSD.
Özellikler bu şekilde yani şu an en fazla bütçem 330 TL HDD içine oyun ve program atacağım ve uzun süreli gitmesini istiyorum şimdiden teşekkür ediyorum.
Bir de bunlara baktım:

Hocam ikisi de iyi bir HDD Seagate oneririm.

Seagate ile 8 yıllık birlikteliğim var. Sağlam helal süt emmiştir.(!) Şaka bir yana 2'si de kaliteli. Ben olsam kura çeker ona göre alırdım. Sonuçta teknoloji şans işi.😀

Seagate ile 8 yıllık birlikteliğim var. Sağlam helal süt emmiştir.(!) Şaka bir yana 2'si de kaliteli. Ben olsam kura çeker ona göre alırdım. Sonuçta teknoloji şans işi.😀
Birisi 210 okuma hızı WD ise 150 okuma hızı var ama Seagate'nin 16 MB ön beleği var WD'nin ise 64 MB. Önbellek önemli mi?

Tavsiye edebileceğim üç model var toplamda. Toshiba P300, Seagate Barracuda ve WD Blue.

Ben daha önce Toshiba P300 ve WD Blue kullandım. WD Blue'dan oldukça memnunum ve hala kullanıyorum.

Toshiba P300'ün de okuma ve yazma değerleri bir HDD'ye göre oldukça yüksekti. Ben olsam P300 veya WD Blue tercih ederdim üçü arasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı