1 TB PCI-e M.2 SSD tavsiyesi

Bütçe
2000 TL

MelihK

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım PCI-e 4 destekliyor mu emin değilim ama yine de futureproofing için PCI-e 4 bir SSD'ye yatırım yapmak istiyorum. 2000 TL altında şu SSD'yi buldum:

Alınır mı? Başka öneri verebilecek var mı?

https://ty.gl/n3gu16a5u3 Silicon Power US70'e bakabilirsin.

BrandModelInterfaceForm FactorCapacitiesControllerConfigurationDRAMHMBNAND BrandNAND TypeLayersR/W (Up to, in MB/s)Categories
SeagateFireCuda 530x4 PCIe 4.0/NVMeM.2500GB-4TBPhison E18Triple R5 + CoX, 8-ch, 4-CE/chYesN/AMicronTLC
176
7300/6900Prosumer NVMe
Silicon PowerUS70x4 PCIe 4.0/NVMeM.21TB-2TBPhison E16Dual R5 + CoX, 8-ch, 4-CE/chYesNoToshibaTLC
96​
5000/4400Prosumer NVMe

Anakartım PCI-e 4 destekliyor mu emin değilim ama yine de futureproofing için PCI-e 4 bir SSD'ye yatırım yapmak istiyorum. 2000 TL altında şu SSD'yi buldum:

Alınır mı? Başka öneri verebilecek var mı?
Güzel fiyata inmiş açıkçası.

Bu model geçen gün 960 TL'ye inmişti.

Çok az ekleyerek 2 TB alabilirsiniz. Firecuda 530'dan bir tık daha düşük bir model ancak fiyatına göre daha iyi. Phison E16, Toshiba NAND ve DRAM bulunduruyor.

İlla ki daha da üst seviye istiyorum diyorsanız Firecuda 530 güzel bir seçenek.

Güzel fiyata inmiş açıkçası.

Bu model geçen gün 960 TL'ye inmişti.

Çok az ekleyerek 2 TB alabilirsiniz. Firecuda 530'dan bir tık daha düşük bir model ancak fiyatına göre daha iyi. Phison E16, Toshiba NAND ve DRAM bulunduruyor.
Laptop için bakıyorum hocam. Soğutuculu bir model alamam maalesef.

Laptop için bakıyorum hocam. Soğutuculu bir model alamam maalesef.
Soğutucusunu sökebilirsiniz ayrıca soğutucusuz olarak satılıyor, hatta daha uyguna.

Soğutucusunu sökebilirsiniz ayrıca soğutucusuz olarak satılıyor, hatta daha uyguna.

Bu baya iyiymiş, öneri için teşekkür ederim. PNY'yi daha önce duydum ama başka bir pek bilinmeyen SSD markasından ağzı yanmış biri olarak, güvenilir bir ürün, değil mi? Yavaşlama, data eksiltme gibi sorunları olmaz yani.

Son düzenleme:
PNY iyi bir marka. Tıpkı Silicon Power gibi TR'de çok fazla bilinmez markalar. PNY CS3040 ve SP US70 aynı ürün denebilirler.

BrandModelInterfaceForm FactorCapacitiesControllerConfigurationDRAMHMBNAND BrandNAND Type
PNYCS3040x4 PCIe 4.0/NVMeM.2500GB-4TBPhison E16Dual R5 + CoX, 8-ch, 4-CE/chYesNoToshibaTLC
Silicon PowerUS70x4 PCIe 4.0/NVMeM.21TB-2TBPhison E16Dual R5 + CoX, 8-ch, 4-CE/chYesNoToshibaTLC

PNY iyi bir marka. Tıpkı Silicon Power gibi TR'de çok fazla bilinmez markalar. PNY CS3040 ve SP US70 aynı ürün denebilirler.

BrandModelInterfaceForm FactorCapacitiesControllerConfigurationDRAMHMBNAND BrandNAND Type
PNYCS3040x4 PCIe 4.0/NVMeM.2500GB-4TBPhison E16Dual R5 + CoX, 8-ch, 4-CE/chYesNoToshibaTLC
Teşekkürler. PNY'nin 2 TB versiyonunun siparişini veriyorum o zaman.

UD70'de Phison E12S var çok iyi değil onun kontrolcüsü. us70 tercih etmenizi öneririm ben. @AlgoritMa

Yeni konular

Geri
Yukarı