1 TB SSD önerisi

llzackll

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Uzun süredir kullandığım Lenovo Y50-70 dizüstü bilgisayarımın HDD'sinden artık bıkmış bulunmaktayım. Zira güç düğmesine basmamla Windows'un tepki verir hale gelmesi arasında 3-4 dk gibi bir süre var ki antivirüs kullanmadığım halde böyle. Bu yüzden 1 TB HDD ile 1 TB SSD'yi değiştirmek istiyorum. Ne yazık ki Lenovo Y50-70'te CD-ROM portable olduğu için onu çıkarıp SSD koyamıyorum, mecburen HDD'yi çıkarıp yerine takacağım. Ayrıca bilgisayar SATA 3 destekliyor, NVMe M.2 SSD'leri desteklemiyor. Bu yüzden sizlerden 1 TB'lık SATA SSD önerisi istiyorum.

1000-1200 arasında bütçem var. (Buna çıkan HDD'yi takacağım kutu dahil) Samsung 860 EVO ve 860 QVO arasında kaldım şimdilik. Büyük dosya transferinde QVO transferin yarısında 70 MB/slere düşerken Evo 470 MB/s'ten devam ettiği bir inceleme videosu gördüm kafam karıştı. QVO daha uygun fiyatlı bütçemi sarsmaz ama performansı düşük, EVO bütçemi sarsar ama performansı yüksek. Bu konudaki kafa karışıklığımı da giderebilirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı