%1 ve %0.1 FPS değerlerinin düşük olması

Gapirkont

Kilopat
RAM
8+8 GB 3000MHz
SSD veya HDD modeli
500Gb Kioxia M.2
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
H610M-K D4
İşlemci
i3 12100f
300FPS aldığım bir oyunda bile %1 ve %0.1 FPS değerlerim sürekli olarak 10-30 civarlarına düşüyor ve takılmalar yapıyor. Diskimde bir sorun olduğunu sanmıyorum, test sonuçlarını aşağıya bırakacağım. Daha önce 3 ay kadar MPT ile overclocklu şekilde kullandım ekran kartını, o mu bir zarar verdi bilmiyorum. Tek merak ettiğim şey, bu sorun ekran kartından kaynaklanıyor olabilir mi? Defalarca kez format attım, farklı farklı sürücüler denedim ancak düzelmedi. Eğer ekran kartından olduğuna emin olursam direkt olarak değiştireceğim ekran kartını. Defalarca kez konu açtım ancak cevap bulamadım, cidden canımı çok sıkıyor bu durum.
@kino @deadfellow @Süleyman Yusuf @NipponChemiConKYCap Konu hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız gerçekten çok sevinirim.

ssd.PNG

Daha önce yaşadığım sorunlarla ilgili açtığım konular;

Son düzenleme:
Her oyunda bu şekilde mi?

Her oyunda bu şekilde mi?

Oynamadığım oyunları bile sadece test etmek için indirdim ve çoğu oyunda bu şekilde. Özellikle Apex Legends, Fortnite, CS:GO ve Forza Horizon 5'te fazlasıyla oluyor bu durum. RDR2'de de oluyor ancak bu kadar fazla değil. Garip olan bir diğer durum ise RDR2 gibi ağır bir oyun açtığımda ve alt+tab'a attığımda masaüstünde imleç bile ara sıra kasıyor.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• IMG_20221105_161801.jpg
    IMG_20221105_161801.jpg
    151,5 KB · Görüntüleme: 111
Son düzenleme:
Sistemdeki depolama birimlerini test etmek için:

Ekran kartını test etmek için ise:

İşlemciyi teste sokarak doğrudan takılma problemini anlayamayız, fakat sistemin stabilitesini ölçmek için prime95, occt, aida64, linpack gibi testlere de bakabilirsin.

Bu testleri yaparken sistem değerlerini görmek için de:

Bellekler için zaten Memtest86 önerilmiş.

Sistemdeki depolama birimlerini test etmek için:

Ekran kartını test etmek için ise:

İşlemciyi teste sokarak doğrudan takılma problemini anlayamayız, fakat sistemin stabilitesini ölçmek için Prime95, OCCT, AIDA64, linpack gibi testlere de bakabilirsin.

Bu testleri yaparken sistem değerlerini görmek için de:

Bellekler için zaten Memtest86 önerilmiş.

Hocam Memtest86 işlemi bitsin sizin dediklerinizi yapıp sonuçları paylaşacağım. Umarım sorunun nerede olduğunu bulabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı