1 yılı doldurmadan %80 sağlığa düşen HDD normal mi?

WaiiXD

Hectopat
Makaleler
4
Dostlar sizce yeni SSD mi almalıyım ya da garanti bunu karşılar mı?

(Başlıkta HDD yazıyor ama aslında SSD)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    72,1 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
Hataları onaramıyor sorun orada.
Hocam o zaman sizin yapabileceğiniz bir şey yok gibi, daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar benden daha iyi yardımcı olacaktır size. Çok yüksek ihtimalle garantiye göndermeniz gerekecek, önceki konularınızdan anladığım kadarıyla.

Arkadaşlar sorunu buldum galiba benim HDD kafa atıyor çünkü şu videodaki sesle aynı ses çıkıyor. (hem SSD hem HDD gidik sayılır ve bunu garanti karşılar mı? )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar sorunu buldum galiba benim HDD kafa atıyor çünkü şu videodaki sesle aynı ses çıkıyor. (hem SSD hem HDD gidik sayılır ve bunu garanti karşılar mı? )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
SSD'nin gidik olduğunu nereden anladın?

Disk hatası veriyorsa bad sector olabilir. HD Tune ile quick scan kapalı olarak tarama yapın buraya SS atın. Disk sağlıklı gözükse bile bad sector işin rengini değiştirir.
Sağlık meselesi için her markada aynı olmuyor. Yazdığın veri 16 TB yani düşmesi normal.
Quick scan kapattığım zaman bir yerde sürekli takılıyor 5-10 dakika bekleyince yapıyor orasını ve scanin başında 300 MB/s hızdaysa scan sonuna doğru 80 MB/s 'ye kadar düşüyor.

Quick scan kapattığım zaman bir yerde sürekli takılıyor 5-10 dakika bekleyince yapıyor orasını ve scanin başında 300 MB/s hızdaysa scan sonuna doğru 80 MB/s'ye kadar düşüyor.

SATA bağlantıların sorunlu olabilir ya da dediğim gibi bad sector var. Aynı sorunu Gigabyte SSD'de yaşadım. Hatta bugün garantiye gönderdim. Oyundayken hata verip oyun kapanıyordu. Olay görüntüleyicisinde disk hatası 1 yazıyordu. Dosya yazma ve okuma yapmadan hata veriyordu. Testi yapmadan yine de karar vermeyelim.

Bad Sector Taramasi.png

SATA bağlantıların sorunlu olabilir ya da dediğim gibi bad sector var. Aynı sorunu Gigabyte SSD'de yaşadım. Hatta bugün garantiye gönderdim. Oyundayken hata verip oyun kapanıyordu. Görev yöneticisinde disk hatası 1 yazıyordu. Dosya yazma ve okuma yapmadan hata veriyordu. Testi yapmadan yine de karar vermeyelim.

Eki Görüntüle 1437460
Testin tamamlanması uzun sürüyor birde bir süre takılıyor ondan dolayı testin bitmesini bekleyemiyorum genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı