1 yılın ardından Sapphire RX 5500 XT 8 GB durumu

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 656
Makaleler
42
Screenshot_3.png
Ekran kartımı satın alalı 1 yıl doldu. 2021'e kadar her zaman tavsiye ettiğim bir modeldi, maalesef güncel fiyatlardan ötürü bu mümkün olmuyor. Technopat'ta Sapphire kartlar üzerinde hala bir önyargı hakim fakat kartım hala ilk günkü durumunda, 1 senede de pandemi ve yasaklamalardan ötürü neredeyse her gün kullanıldı. 4 ay önce detaylı bir incelemesini yapmıştım bu nedenle aynı detaylara girmeyeceğim. Sapphire firmasının özellikle bu modelin altından başarıyla kalktığını düşünüyorum. Aynı karta sahip (4/8 GB fark etmeden) daha yeni kullanıcıları varsa 1 yıl sonunda durum bu, umarım sizde de böyle devam eder. 🙂

Kendi sistemimde sıcaklıklarını, performansını merak edenler test videolarıma buradan bakabilirler.

Son düzenleme:
Benim Sapphire ekran kartım neredeyse 2 yılını dolduracak ve sorunsuz. Bence Sapphire iyi bir marka. Fiyat olarak da iyi. MSI Armor çok daha sorunlu mesela.
Hocam ben hiç Sapphire kötü diyen görmedim acaba sorun mu bende?
En başta forumun yöneticileri önermiyor.

Güç kaynağı Kötü olan bilgisayarlarda En çok sorun çıkartan marka Sapphire maalesef. Sizler kaliteli PSU kullandığınız için başınız ağrımıyor. Malzeme kalitesi olarak Nitro + serisi hariç Pulse gibi Modellerin soğutucuları çok dandik Kasa içi düzgün hava almayan Pulse modellerinin Sıcaktan yamulduğunu bile gördüm. Kartı elime aldım bildiğin eğikti.

Sapphire iyi bir marka adını çok duyudum. Soğutma açısından da.

Hocam 2 hesabım var abone oldum 38 abonen vardı 40 oldu başarıların devamını dilerim. @kino

Sapphire iyidir ya. R7 240 serisinde kimsenin sağlayamadığı OC'u o kartla sorunsuz yapıp 2kat fazla performans alıyorsun. Üstelik sıcaklıklarda 55-67 arası.

Hocam ben hiç Sapphire kötü diyen görmedim acaba sorun mu bende?

Sanırım eski modellerinde sık sorun yaşanıyordu. Recep Baltaş'ın bu şekilde bir görüşü var, forum da bundan farklı etkilenebiliyor. Tabii kendisi de bazı konulara daha hakim, ben yalnızca tek bir kartını kullandım. Ama düşüncem artık yeni ve kronik AMD sıkıntılarına sahip olmayan kartlarda başarılı oldukları yönünde.

Benim Sapphire ekran kartım neredeyse 2 yılını dolduracak ve sorunsuz. Bence Sapphire iyi bir marka. Fiyat olarak da iyi. MSI Armor çok daha sorunlu mesela.

MSI ve ASUS'un giriş seviyesi modellerinin bazıları gerçekten çok kötü olabiliyor. Gerçi bu her markada ara ara yaşanan bir durum. Gigabyte, Sapphire, PowerColor vb.

Güç kaynağı Kötü olan bilgisayarlarda En çok sorun çıkartan marka Sapphire maalesef. Sizler kaliteli PSU kullandığınız için başınız ağrımıyor. Malzeme kalitesi olarak Nitro + serisi hariç Pulse gibi Modellerin soğutucuları çok dandik Kasa içi düzgün hava almayan Pulse modellerinin Sıcaktan yamulduğunu bile gördüm. Kartı elime aldım bildiğin eğikti.

4 yaşında ve sertifikasız bir güç kaynağıyla kullanıyordum Eylül ayına kadar, sonra sıkıntı olmaması için ve indirimden bulmuşken iyi ve modüler bir güç kaynağına geçtim. Bir de bozuk HDMI kablosu sorunu vardı şansa fark etmiştim. 1 yılı ekran kartı tarafından tamamen sorunsuz geçirdim diyebilirim. Sürücüleri de hiç üzmedi.

Sanırım eski modellerinde sık sorun yaşanıyordu. Recep Baltaş'ın bu şekilde bir görüşü var, forum da bundan farklı etkilenebiliyor. Tabii kendisi de bazı konulara daha hakim, ben yalnızca tek bir kartını kullandım. Ama düşüncem artık yeni ve kronik AMD sıkıntılarına sahip olmayan kartlarda başarılı oldukları yönünde.

MSI ve ASUS'un giriş seviyesi modellerinin bazıları gerçekten çok kötü olabiliyor. Gerçi bu her markada ara ara yaşanan bir durum. Gigabyte, Sapphire, PowerColor vb.

4 yaşında ve sertifikasız bir güç kaynağıyla kullanıyordum eylül ayına kadar, sonra sıkıntı olmaması için ve indirimden bulmuşken iyi ve modüler bir güç kaynağına geçtim. Bir de bozuk HDMI kablosu sorunu vardı şansa fark etmiştim. 1 yılı ekran kartı tarafından tamamen sorunsuz geçirdim diyebilirim. Sürücüleri de hiç üzmedi.

Hocam Sapphire hiç BIOS kilidi vs koymuyor. Biraz bilgili kullanıcı direk OC girişiyor ama Sapphire de önü açık sınırı yok diğer firmalara göre. Ve BIOS üstünde biraz değişiklik yapıp R7 240 serisinde çok rahat modluyorsun. Benim VBIOS yapmak 5dk'mı almıştı. Ama 1kere siyah ekran verdi onda korktum. Şu anlık sorunu yok ama.

Hocam Sapphire hiç BIOS kilidi vs koymuyor. Biraz bilgili kullanıcı direk OC girişiyor ama Sapphire de önü açık sınırı yok diğer firmalara göre. Ve BIOS üstünde biraz değişiklik yapıp R7 240 serisinde çok rahat modluyorsun. Benim VBIOS yapmak 5dk'mı almıştı. Ama 1kere siyah ekran verdi onda korktum. Şu anlık sorunu yok ama.

Garanti süresince ben temkinli yaklaşıyorum kartıma, mining furyasından ötürü çok fazla modlama çıkıyor karşıma ama önceliğim oyun olduğundan ve performansı da 1080P'de üzmediğinden belki ileride düşünürüm. 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı