10.000-11.000 TL aralığında Gaming laptop önerisi

Bütçe
10000-11000 TL
Bu fiyat bandına çıkabilirseniz iki kere düşünmenize bile gerek yok. Ben de dahil öneren çoğu kişi zaten 10 kez düşünüp önermeye başlıyor bu ürünü. 🙂 Bulunduğu fiyat skalasında rakibi yok.
Çıkabilirsem çok güzel olur. Tek çare biraz daha coin alıp satıcaz. 🙂
Bildiğim kadarıyla taksit olmuyor, gerek Newegg olsun gerek Amazon yurt dışı olsun görmedim fakat bankayla konuşup taksit taksit verin talimatı vererek yapılabileceği tarzında şeyler okudum. Ne kadar tutar bilemem ama bana mantıklı ve olabilir geldi. İlk önce bankanıza sormayı, onlar olur sıkıntı olmaz derlerse Amazon desteğe sormanızı( Geçenlerde bir arkadaş Türkçe soru sormasına rağmen Türkçe cevap almış, güzel bir artı.) öneririm. Ayrıca orada bahsi geçen fiyat tahmini vergi, Amazon'un şöyle bir politikası var; ürünün vergisi sizin verdiğinizden fazla gelirse bunu Amazon karşılıyor. Az mı geldi, Amazon geri ödeme yapıyor. Araştırırken forumdan birine 5 TL iade yaptıklarını okumuştum, hala aşamıyorum bu olayı 😃

Ek olarak @FarukS hocam da yurt dışından laptop aldı, size onun hazırladığı rehber niteliğindeki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

12K bandına çıkarsanız Legion 5 fiyatında özellik bakımından tek.
Hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

HB'deki versiyon 144Hz %100 sRGB %70 NTSC ve ortalama 4.66 ms ekrana sahip. Amazon'da satılan versiyon 120Hz %60 sRGB %45 NTSC ve ortalama 25 ms ekrana sahip. Alacaklar göz önünde bulundursunlar.

Hepsiburada'daki aradaki farkı hak ediyor bence, çünkü:
En önemlisi ekran 120Hz %45 NTSC(Ideapad Gaming 3 ekranı)
Klavye Almanca qwertz(qwertz olmasına dikkat) ve RGB değil tek renk beyaz.
Batarya 60 wh.
Ve Türkiye garantisi yok. (belki de Amazon kendi garantisini sağlıyordur bilmiyorum)
Legion M300 mouse çıkmıyor(mouse'a mı takıldın diyeceksiniz, evet takıldım. Mouse fiyatları bile aldı başını gitti laptop yeni iken Mouse'unda yeni olması daha hoş olur.)
Bence bunlar gayet yeterli sebepler. Yinede araştırmanız için teşekkürler hocam, emeğinize sağlık.
O bahsettiğiniz, Almanya'dan Amazon.com.tr aracılığıyla gelecek olan laptop için yukarıda yazılanlar geçerliymiş.

Bu arada teşekkür ederim. Kendime bu laptopu hedef koydum bakalım 2-3 hafta içinde fiyatında bir artış olmazsa kendimi biraz zorlayıp alabilirim.
İnşallah olmaz hocam. Dualarım sizinle, hayırlısıyla kabul olur umarım. 🙂
XVG ciddi manada artıyor. Bir bakın derim. 🙂

Allah razı olsun hocam. İnşaallah daha iyileri sizlerin olur. Rabbim gönlünüze göre versin. Hayırlı sabahlar. 🙂

Acer Nitro 5 kullanıyorum kısa bir yazı yazmıştım belki size faydası dokunur.

Acer Nitro 5 kullanıyorum kısa bir yazı yazmıştım belki size faydası dokunur.

Yeni gördüm teşekkürler hocam aklımda biraz fikir oluştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı