10.000-14.000₺ laptop önerisi

Ayrıca şunu da ekleyeyim. MSI'ın laptoplarının soğutması çok iyi. Asus laptoplar bu konuda biraz başarısız. Eğer Asus alacaksan, fazla ısınacağını bil ve öyle karar ver.
Benim önerim kesinlikle MSI. Hem donanım, hem soğutması ile önde.
Asus tuf deseniz anlarım da rog serisi bu anlamda çıtayı belirleyen seriler arasında gelir, attığınız cihaz gf65 serisi ve bunun rakibi tuf serisidir. Gf65 85-86 derecelerde oyun oynatıyor sıcaklıklara değinecek olursak, ha laptop bu ısınacak sıcaklık takıntısı olan adam işi değil zaten. Msi ile Asus benzer kalitede ürünler üretir ve 3060 kartlı msi ile 2060 kartlı asusun aynı fiyata satılması zaten ürün bazında kalite farkı olduğunu bariz gösteriyor. Şahsi fikrim laptopta sıcaklığa çok takılmam ve bu iki cihaz arasında donanım sebebiyle msi tercih ederdim, rog daha kaliteli bir cihaz dediğim gibi. Buyrun bu da msi açısından üst düzey diyeceğiniz cihaz, gf65 ile arasındaki fiyat farkının sebebi belli olsa gerek Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Hocam Monster alırken Tulpar olmasına dikkat edin, Tulpar'lar içinde içine RTX takılıp Tulpar yazılmış Abra'lardan uzak durun. Gördüğünüz her şey onlar içinde geçerli.(v20.3 v20.2 v19.2) bu attığım yeni bir kasa incelemeleride yavaş yavaş geliyor. İlk izlenimler olumlu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monster önermeyin deyip Casper atmak ne kadar mantıklı bilemedim. Çevrenizde kullanan kişilerin Abra serisi kullandığını düşünüyorum. Tulpar serisi ürünleri öneririm araştırın derim.
Dilerseniz Monster'ı az bir farkla 1TB SSD ile satın alabilirsiniz. Benim önerim MSI.

Hocam attığınız Tulpar yukarıda bahsettiğim RTX takılıp Tulpar yazılmış Abra'lardan. Tavsiye etmiyoruz.
Abra v11.3

abra-a7-v11.3-resim-2_medium.png

Tulpar v20.3

T7-V20-3-resim-2_medium.png

Geri
Yukarı