10.000-15.000₺ Çoklu Metin 2 Client açmak için sistem önerisi

countonyou

Femtopat
Merhaba. Bir masaüstü bilgisayar toplayacağım. Ama önemli bir nokta var. Çoklu Metin 2 Client açabilmeli.(Oyuncu olarak, aynı anda çok sayıda oyun açmaktan bahsediyorum.) ben bu oyun üzerinden ticaret farm vs yaparak para da kazanıyorum. Bilen bilir ne demek istediğimi zaten. O yüzden belirtmek istiyorum, konu başlığı altında lütfen sistem önerisi dışında abuk subuk şeyler konuşmayalım. Çok fazla teknik bilgiye sahip değilim ama şu kadarını söyleyebilirim. Oyun tek çekirdek üzerinden çalışıyormuş. Dolayısıyla tek çekirdek performansının güçlü olması lazım anladığım kadarıyla. GPU çok az kullanıyor. Aklımda işlemci olarak Ryzen 3900X veya 3950X var. İşlemci dışındaki bileşenler uyumlu ve yükseltilebilir olsa yeterli. Bir de sıvı soğutma kullanmalı mıyım? Ona da değinirseniz sevinirim. Burada Metin 2 konusu dışında odaklanmanız gereken parçaların birbiriyle uyumlu olması. O yüzden sizden öneriler almak istedim.

Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 8GB 256Bit
Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz DDR4 Ram
Corsair RM750 750W 80+Gold Modüler PSU CP-9020195-EU
Corsair CW-9060033-WW H100i Pro RGB Sıvı İşlemci Soğutucusu
MSI X570-A Pro AMD X570 1866MHz DDR4 Soket AM4

Corsair Force MP510 240GB M.2 NVMe CSSD-F240GBMP510

Son düzenleyen: Moderatör:
16 sene önce çıkmış bir oyundan bahsediyoruz. Amaç sadece Metin2'de çoklu client açmak ise bu sistem tamamen gereksiz. Ortalama kalburüstü bir bilgisayarda bile en az 4-5 client açılabilir.

Edit: Örnek vereyim; Evde bulunan Pentium işlemcili 4GB RAM'e sahip bilgisayarım bile 5 client'i zorlanmadan oynatıyor :)

Merhaba. Bir masaüstü bilgisayar toplayacağım. Ama önemli bir nokta var. Çoklu Metin 2 Client açabilmeli.(Oyuncu olarak, aynı anda çok sayıda oyun açmaktan bahsediyorum.) ben bu oyun üzerinden ticaret farm vs yaparak para da kazanıyorum. Bilen bilir ne demek istediğimi zaten. O yüzden belirtmek istiyorum, konu başlığı altında lütfen sistem önerisi dışında abuk subuk şeyler konuşmayalım. Çok fazla teknik bilgiye sahip değilim ama şu kadarını söyleyebilirim. Oyun tek çekirdek üzerinden çalışıyormuş. Dolayısıyla tek çekirdek performansının güçlü olması lazım anladığım kadarıyla. GPU çok az kullanıyor. Aklımda işlemci olarak Ryzen 3900X veya 3950X var. İşlemci dışındaki bileşenler uyumlu ve yükseltilebilir olsa yeterli. Bir de sıvı soğutma kullanmalı mıyım? Ona da değinirseniz sevinirim. Burada Metin 2 konusu dışında odaklanmanız gereken parçaların birbiriyle uyumlu olması. O yüzden sizden öneriler almak istedim.

Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 8GB 256Bit
Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz DDR4 Ram
Corsair RM750 750W 80+Gold Modüler PSU CP-9020195-EU
Corsair CW-9060033-WW H100i Pro RGB Sıvı İşlemci Soğutucusu
MSI X570-A Pro AMD X570 1866MHz DDR4 Soket AM4

Corsair Force MP510 240GB M.2 NVMe CSSD-F240GBMP510
RAM'i 32 GB 'a çıkartın bence.

16 sene önce çıkmış bir oyundan bahsediyoruz. Amaç sadece Metin2'de çoklu client açmak ise bu sistem tamamen gereksiz. Ortalama kalburüstü bir bilgisayarda bile en az 4-5 client açılabilir.
Kanka 4-5 client açacak olsam niye böyle bişeye kalkışayım elimin altında i7 7700 hq var zaten. 50-60 clienttan bahsediyorum ben burda. Hatta 3950X ile 80-90 a bile çıkabilir diye düşünüyorum.
RAM'i 32 GB 'a çıkartın bence.
Zaten 32 GB 2 tane takacağım.

Bakın burası forum eğlence muhabbet olacak tabiki anlıyorum. Ama ben bu konuda gayet ciddiyim. Lütfen boş yapacak olan yazmasın ciddi ciddi öneri yapacak olan yazsın.

Client açmak konusunda bilgim yok fakat sisteminizi almadan önce iyi araştırma yapın. Oyun çok eski ve optimizasyonu kötü. Intel işlemciler için daha uygun. Ryzen işlemcilerde performansı düşük olabilir. Güçlü bir Intel işlemci sizin için daha uygun olabilir.

Client açmak konusunda bilgim yok fakat sisteminizi almadan önce iyi araştırma yapın. Oyun çok eski ve optimizasyonu kötü. Intel işlemciler için daha uygun. Ryzen işlemcilerde performansı düşük olabilir. Güçlü bir Intel işlemci sizin için daha uygun olabilir.

Teşekkür ederim önerin için fakat çekirdek sayısının fazla olması lazım bildiğim kadarıyla. Intelin 3900X muadili işlemcisi i9 9900k hem fiyatı daha yüksek hem çekirdek sayısı daha düşük.

Şöyle bir şey olabilir:
2X G Skill G.skill 32gb (2x16gb) Trident Z Neo Rgb 3600mhz Ddr4 Cl16 Dual Kit Ram F4-3600c16d-32gtznc | Trendyol

Zaten 32 GB 2 tane takacağım.
Kusura bakmayın evde değilim şehir dışındayım. İnternet az çekiyor her linke bakamıyorum o yüzden linke bakamadım belki 16 GB değil de 32 GB yazıyor olabilir. Bu arada kasa yazmamışsınız evinizdeki bilgisayarın kasasına kuracaksanız kasa modelini verirseniz hava akışı nasıldır bakabiliriz. Yahut alacağınız bir kasa varsa buraya yazın. 7/24 farm için açık kalacağı için kasa hava akışı önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı