10.000-20.000 TL motosiklet önerisi

Ehliyet almama 1 yılım kaldı para biriktirmeye başladım 10-20k civarı motor önerilerinize açığım.
Not: A1 ehliyet alacağım şimdilik motor deneyimim yok ama olacak.

Kanka 25 bine scooterlar var bir sürü 30 küsure Mondial drift var tabii ki bunlar 125'lik. Alıp 2 sene kullan satarsın. Sana tavsiyem Mondial drift alman.

10.000-20.000 TL'ye düzgün ve sorun çıkarmayacak motor bulamazsınız. Her ne kadar başlangıç motorunun ucuz olması gerektiğini savunsam da günümüz piyasasın da 20k şu an için yetersiz. Ayrıca ehliyet almaya 1 seneniz olduğu ve şu an motoru almayacak olduğunuz için şimdi öneri istemeniz mantıksız. Daha bir ay sonra bile piyasanın ne hale geleceğini bilmezken bir sene sonrası için öneri veremeyiz. Gelelim benim bu piyasa da önerebileceğim başlangıç motoruna Scooter harici bir motosiklet istiyorsanız en azından Mondial 125 Drift L ile başlamanızı öneririm bir başlangıç motoru olarak gayet yeterli olacaktır. Ancak onun da güncel fiyatı 34.260 TL bütçenizi biraz daha artırmanız gerekecektir. Parça fiyatları da CBR 125 ve YZF 125'e göre cep yakmayacak boyuttadır. Sonuç olarak yeni başladığınız için illaki düşeceksiniz ve bu düşmeler cebinizi çok yakmamalı.

2 sene kuryelik yapıp CC yükseltirim güzel öneri bakmıştım güzel motor.

Bu arada 125 deyip geçmemek lazım. Bir keresinde ışıklarda görmüştük dedik 400'lük galiba baktıkti Mondial driftmiş bayağı bir şaşırdık. Yani güzel ve büyük duruyor. İstanbul şartlarına göre alınabilecek bir motor 150'yi rahat devirir.

Bence bu hocalarımı dinleme, ben ekimde tam 5000 tl civarı param vardı ya üstüne 5 daha ekleyecektim cbf alacktım ya da activa düşünüyordum benim iki yan komşum honda bayisinde çalıştı dedim durum böyle ne alayım dedim şehir içi kullancaksan activa al ama uzun yol yapacaksan cbf değil tvs al dedi. Benim tabi o zaman markanın varlığından bile haberim olmadığı için baktım resimlerden cbf nin bir tık daha şekilli hali gibi dedim ondan mı dedin dedim. Cbf ye ne kadar iyi bakarsan bak yağ yakıyor bir süre sonra tvs de böyle bir sorun yaşamazsın adamlar motora hindistanda ailecek biniyor dedi sonra motor baktık hep 3 hafta sonra denk geldi aldığımda 48 bin civarıydı bu gün 68.730 dayım sadece 1 kere yolda kaldım o da benim yüzümden hava/yakıt ayarı yapmıştım motora o arada dedim hadi karbüratördeki pis benzini de boşaltayım benzin vidasını açtım sonra geri sıkmayı unutmuşum yolda düşünce benzin tabi motora gidemeyince çalışmıyordu sanayiden 10 liraya temin edip yoluma halen devam ediyorum.

Bu arada 125 deyip geçmemek lazım. Bir keresinde ışıklarda görmüştük dedik 400'lük galiba baktıkti Mondial driftmiş bayağı bir şaşırdık. Yani güzel ve büyük duruyor. İstanbul şartlarına göre alınabilecek bir motor 150'yi rahat devirir.
125'lik motor nasıl 150 görebiliyor? Bahsettiğiniz motor 110-115 civarı kesiciye girmekte. Önemli olan ne kadar büyük gözüktüğü değil motorun hacmidir.

Daha önce motor görmediğinizi ya da motordan anlamadığınızı düşünüyorum, benim motorum 180 cc o zaman 180 i rahat devirmesi lazım dı sizin mantığınıza göre ama 140 dan fazla göremiyorum. Drift çinliler arasında en dayanıklardan biri ama 5. vites 10k devirde 100 yapıyor uzun yol vs düşünüyorsanız uzak durun yoksa 60-70 le yol bitmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı