10.000 ₺ laptop önerisi

Sırf 1660 Ti diye i5 9.nesil ve 2666 MHz laptop önermeyin bence.

9. nesilin neyi var bu paraya 1650 Ti almak yerine 1660 Ti alınır oyunları sonuçta ekran kartı oynatıyor almısken en iyisini almalı ama MSI gibi markalar hep pahalı oluyor o kadar para ver ekran kartın 1650 olsun öyle MSI almak yerine 1660 Ti'li HP almak daha mantıklı.

9. nesilin neyi var bu paraya 1650 Ti almak yerine 1660 Ti alınır oyunları sonuçta ekran kartı oynatıyor almısken en iyisini almalı ama MSI gibi markalar hep pahalı oluyor o kadar para ver ekran kartın 1650 olsun öyle MSI almak yerine 1660 Ti'li HP almak daha mantıklı.
Oyunlarda işlemcinin ve bellek hızının önemi yok sanıyorsunuz galiba. Hp Pavilion serisi de zaten iyi değil. MSI almasına da gerek yok. Acerin Ryzen 4000 serisi ve 1650 Ti laptopları var 9k civarında. 1650 Ti da 1660 Ti kadar iyi olmasa da gömülecek bir kart değil aralarında uçurum yok. Daha bu yıl piyasaya sürülmüş bir kart, eminim 2-3 yıl idare eder.

Oyunlarda işlemcinin ve bellek hızının önemi yok sanıyorsunuz galiba. HP Pavilion serisi de zaten iyi değil. MSI almasına da gerek yok. Acer'in Ryzen 4000 serisi ve 1650 Ti laptopları var 9K civarında. 1650 Ti'da 1660 Ti kadar iyi olmasa da gömülecek bir kart değil aralarında uçurum yok. Daha bu yıl piyasaya sürülmüş bir kart, eminim 2-3 yıl idare eder.

MHz yüksek diye ekran kartından ödün vermeye gerek yok.

Arkadaşlar merhaba. Dayıma bir laptop arıyoruz. Bütçe en fazla 10K olabilir daha fazla olsun istemiyoruz. Genel olarak Photoshop ve oyun amaçlı kullanılacak. Uzun yıllar götürebilecek önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Ben kullanıyorum 3750H lısını ama kesinlikle bunu alın derim çünkü 4600H daha yeni 3750H 2019 başında piyasaya girdi 2 yıl olacak neredeyse daha iyi revize edilmiştir.

Geri
Yukarı