₺10.000 RTX 3050 Laptop Önerisi

Shallow Bay

Kilopat
Arkadaşlar 10.000 TL civarı bir bütçem var. Şu an gördüğüm kadarıyla bu seviyedeki en iyi ekran kartları RTX 3050 ve RTX 3050 Ti. Bu karta sahip iki cihaz buldum ve sizin önerilerinizi de bekliyorum. Doğru baktıysam HP modelin boşta 1 RAM ve 1 HDD/SSD (2.5 inç) slotu var. ASUS modelin ise 1 tane M.2 SSD, 1 HDD (2.5 inç) ve 1 RAM slotu var. Açıkçası en iyi özellikli olan HP gibi duruyor ama iki modelde de ısınma olur diye korkuyorum. HP modelin kasasını da pek beğendiğim söylenemez. Önerilerinize açığım.

HP Pavilion 15-EC2030NT
Asus TUF FX506HCB-HN144

HP modeli için destek birimi ile konuşup yükseltme seçeneklerini doğrulamak istedim.

Sistem üzerinden kontrol sağladığımızda boşta m2 ssd portu bulunmuyor. Üzerinde bulunan port maksimum olarak 512 GB SSD desteği sunmaktadır. Ram olarak iki portta dolu olarak görülüyor. Bu ramlar çıkarılarak içerisine 16 GB (16 GB × 1 or 8 GB × 2) ram takılabilir. Genel kılavuzda hdd yuvası bulunmaktadır.

Özellikle maksimum RAM ve SSD bilgisini tekrar sorudum. 16 GB maksimum RAM ve 512 GB SSD desteği olduğu söylendi. Bana bir yanlışlık var gibi geliyor.
Yerel ağda IP ataması vazifesi router görevini üstlenen cihaz tarafından yapılır. Sizin dediğinize göre şu an bu işi modem+router cihazınız olan VR400 yapıyor. Siz ise sadece router olan Archer C80'in IP atamasını istiyorsunuz anladığım kadarıyla. O zaman VR400 arayüzünde WAN ayarını köprü moduna alıp DHCP hizmetini kapatmanız, C80'de ise WAN ayarlarına kullanıcı adı ve parolasını girip sonrasında DHCP hizmetini IPv6 olarak açmanız gerekecek.

TUF'u alin geçin. Ne ısınma sorunu var ne başka bir şey.

ASUS'ta HDD slotu yok. ASUS'u alın geçin.

ASUS cihazı almış bir arkadaş buldum. HDD, M2 SSD ve RAM slotu varmış.

Dosya Ekleri

• cats.jpg
    cats.jpg
    121,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Geri
Yukarı