10.000 TL AMD sistem önerisi

n0mercy

Femtopat
Daha fazla  
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
  • RAM: Corsair 16 GB (2x8) 3600 MHz 16 CL.
  • Anakart: MSI MPG B550 GAMING Plus anakart.
  • SSD kart: 480GB Kingston SATA M.2 SSD veya Samsung 500GB veya 1TB 980 Pro.
  • Power Supply: Corsair CX750F RGB CP-9020218-EU 750W 80+ Bronze Full modular Power Supply.
  • Sıvı soğutucu: MSI MAG CoreLiquid 360r ARGB 360mm

Öncelik olarak sistemde bulunmasını istediğim bileşenler bu şekilde. Hazır sistem olarak önerileriniz bu yönde olursa memnun kalırım. Bu sisteme gidecek ekran kartı öneriniz nedir? Kasa olarak hoşuma giden temperli cam öneriniz bu yönde olursa sevinirim.
Bu şekilde hazır kurulu sistem önerileriniz nelerdir? Kesinlikle AMD işlemcili olmasını istiyorum.

Son düzenleme:
AMD işlemcilerde ısınma sorunu olduğu için 6 fan ve sıvı soğutucu ile işlemcinin aşırı ısınmasının önüne geçilebilir.
AMD işlemcilerde ısınma sorunu yok. İlla var diyorsanız güvenilir bir kaynak gösterin. İlaveten sıvı soğutucu takıyorsanız neden 6 tane fan takıyorsunuz?

Bütçeye göre değişir eğer soğutma için 400-500 kalırsa hava soğutma alın derim ancak 1000 tl üstü bir bütçe var ise sıvı soğutma alın derim.

AMD işlemcilerde ısınma sorunu yok. İlla var diyorsanız güvenilir bir kaynak gösterin. İlaveten sıvı soğutucu takıyorsanız neden 6 tane fan takıyorsunuz?
Eskiden AMD işlemcilerde ısınma sorunu vardı kendim kullandığım için biliyorum. Sanırım şuan bu problem yok o halde soğutucu olarak fan mı yoksa sıvı soğutucu mu kullanılmalı.
Amd işlemcilerde ısınma sorunu yok hocam ayrıca sıvı soğutma takacaksanız 6 fan gereksiz.
Güncellendi.
Bütçeye göre değişir eğer soğutma için 400-500 kalırsa hava soğutma alın derim ancak 1000 tl üstü bir bütçe var ise sıvı soğutma alın derim.
1000 tl üstü bir bütçem var sıvı soğutucu kullanacağım.

Son düzenleme:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
  • RAM: Corsair 16 GB (2x8) 3600 MHz 16 CL.
  • Anakart: MSI MPG B550 GAMING Plus anakart.
  • SSD kart: 480GB Kingston SATA M.2 SSD veya Samsung 500GB veya 1TB 980 Pro.
  • Power Supply: Corsair CX750F RGB CP-9020218-EU 750W 80+ Bronze Full modular Power Supply.
  • Sıvı soğutucu: MSI MAG CoreLiquid 360r ARGB 360mm

Öncelik olarak sistemde bulunmasını istediğim bileşenler bu şekilde. Hazır sistem olarak önerileriniz bu yönde olursa memnun kalırım. Bu sisteme gidecek ekran kartı öneriniz nedir? Kasa olarak hoşuma giden temperli cam öneriniz bu yönde olursa sevinirim.
Bu şekilde hazır kurulu sistem önerileriniz nelerdir? Kesinlikle AMD işlemcili olmasını istiyorum.
Hocam ayrı ayrı alırsanız ekran kartı en fazla RX 570 olur. Hazır sistem alırsanız dedikleriniz olmaz ama ekran kartı RTX 2060 olur.

Bunlar olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı