10.000 TL bisiklet önerisi

Sporu bıraktığımdan beri pek ilgilenmedim açıkçası ama marka olarak önerebilirim modeline kendiniz karar verin. Specialized, scott, cannondale, trek, BMC gibi markalara bakabilirsiniz.

Evet arkadaş doğru diyor o fiyata alüminyum bir bisiklet almak aptallık olur zaten fakat karbonda da ucuza kaçmamak gerek sonra üzülürsünüz.

Aklımda ghost, giant, trek mevcut fakat modeller arasında nedense fazla bir fark göremiyorum hangisini tercih etmeliyim bilmiyorum çok kararsızım markayı seçebilsem bütçemide ona göre ayarlayacağım.

Hocam beğendiğiniz modelleri atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Ghost:

Trek:
Hocam beğendiğiniz modelleri atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Merlin 6 hoşuma gitti hocam siz be düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Ghost:

Trek:
Hocam attığınız bisikletler 13-14 kg hep. İlk olarak 29 jant almanızı öneririm başta biraz hantal gelecek fakat 29 en akıcısıdır alıştıktan sonra sıkıntı olmaz. Boyunuza uygun kadro seçin kesinlikle küçük de olabilir ama büyük almayın. Haricinde attığınız bisikletler sizin isteklerinizi karşılamıyor.
Yine hayır diyeceksiniz fakat 2. el karbon bir bisiklet almanızı öneririm Trek modellerine baktım fahiş fiyatlara düşük donanımlı bisikletler. Ayrıca alüminyum.

Hocam attığınız bisikletler 13-14 kg hep. İlk olarak 29 jant almanızı öneririm başta biraz hantal gelecek fakat 29 en akıcısıdır alıştıktan sonra sıkıntı olmaz. Boyunuza uygun kadro seçin kesinlikle küçük de olabilir ama büyük almayın. Haricinde attığınız bisikletler sizin isteklerinizi karşılamıyor.
Yine hayır diyeceksiniz fakat 2. el karbon bir bisiklet almanızı öneririm Trek modellerine baktım fahiş fiyatlara düşük donanımlı bisikletler. Ayrıca alüminyum.
Ghostun modelleri peki?

Ghostun modelleri peki?
Aynı hocam farkı yok. Sarı siteye bir bakın isterseniz. Yurt dışındaki ikinci el fiyatlarını bilmiyorum ama vaktinde Almanya'da Team Sauerland NRW'da yarışmış bir antrenörüm vardı bisiklet aradığımı söylediğimde harka şeyler bulmuştu o fiyatlara çok güzel ikinci el bulursunuz.

Peki hocam siz bana aradığım bütçeye güzel karbon kadro bir bisiklet modeli atabilir misiniz? Saatlerdir bakıyorum kanser olacağım artık.
Bakayım hocam.
Peki hocam siz bana aradığım bütçeye güzel karbon kadro bir bisiklet modeli atabilir misiniz? Saatlerdir bakıyorum kanser olacağım artık.

Son düzenleme:
Bakayım hocam.

Yardımın için teşekkür ederim ama bunlar benim bütçemi hayli hayli aşıyor peki size attığım merlin 6'yı alsam ne kaybederim? Bisikletin kilosunu bir yana bıraksam kadrosu alimunyum bir zararı olur mu drop vs atarken?

Yardımın için teşekkür ederim ama bunlar benim bütçemi hayli hayli aşıyor peki size attığım merlin 6'yı alsam ne kaybederim? Bisikletin kilosunu bir yana bıraksam kadrosu alimunyum bir zararı olur mu drop vs atarken?
Hocam 15 bine çıkabilirim demiştiniz iyi bir pazarlıkla o fiyata alabileceğiniz bisikletler. Ama Merlin 6 diyorsanız şimdi şöyle ki karbon alüminyuma göre daha sağlam kolay kolay kırılmaz fakat yamulma gibi bir sorunla karşılaşmazsınız. Alüminyuma gelirsek yamulma kırılma vs çok yüksekten düz zemine ve 0 teknik ile atlarsanız kırılma olası 1.5 2 metre gibi bir yüksekli yeterli bunun için ben enduro kadrosu kırmıştım. Kaynak yaptırıp sorunsuz kullandım. Merlin 6 hoşunuza gittiyse alın drop atarken bisikletin size değil sizin bisiklete zararınız dokunmasın yeter ki.

Geri
Yukarı