10.000 TL bütçe sistem önerisi

Bütçe
10.000
Sizce bu bu fiyatla hazirana kadar kalır mı? Belki 30 Hazirana?
Hocam Allah aşkına kaç aydır erteleyip duruyoruz, fiyatların çıkmaktan başka yaptığı bir şey yok. daha da beklemek kumar oynamak gibi bir şey olur diye düşünüyorum. ben dün aldım. gelecek salı günü
Hocam ses sorunu varmış rtx2060'da kart 70 derecelerde fan sesi çok geliyormuş varmı öyle bir probleminiz?
Hocam kasa kaliteli zaten, kasanın soğutma performansı iyi olduğu zaman ekran kartı çok sorun çıkartmıyor. zira arkadaşa vardı sorun olacağını sanmıyorum. çok sorun olsa çoğu firma kullanmaz zaten. ama daha elimde değil sistem. gelince söylerim durumunu. salı günü gelecek büyük ihtimal ile

Hocam Allah aşkına kaç aydır erteleyip duruyoruz, fiyatların çıkmaktan başka yaptığı bir şey yok. Daha da beklemek kumar oynamak gibi bir şey olur diye düşünüyorum. Ben dün aldım. Gelecek salı günü.

Hocam fiyatı için değil o zamana alabilirim ancak şu an istesem de alamam yoksa tabii ki şimdi almak en mantıklısı.

13kya bundan kat kat iyisi toplanır.

Bütçe yeterse bunu öneririm.

Hocam 13k ya al demedim zaten, kendin toplarsan 13k ediyor. ki 13k ya anca 3050 vs. ayarlarsın. 2060 da 3050 yi azda olsa geçiyor. yapabileceğin tek şey işlemciyi 12.nesil yapmak. ama dediğim gibi dolar roket pozisyonunu almışken ben kaçırmadım. geçen hafta 8k lık sistem şu an olmuş 10k. bu fiyatı bulamayabilirim.
Hocam fiyatı için değil o zamana alabilirim ancak şu an istesem de alamam yoksa tabii ki şimdi almak en mantıklısı.
Yoksa sorun etme hocam, illa ki bulursun. kampanyalar yine olur elbet.

Son düzenleme:
ki 13k ya anca 3050 vs. ayarlarsın.
Mesajımın altına 3300X ve RX 6600 sistem attım. Attığım sistemin ekran kartı, kasası, psusu, ramleri ve işlemcisi sizin attığınız sistemden çok daha iyi. O sistemin ederi 10K. Ekran kartı ısınma sorunlu ve işlemcisi de 3300X kadar iyi değil, çip açısından da yine aynı şekilde ballistixlerin çipleri overclock için daha uygun ve daha iyi, kasa açısından yarım yamalak mesh paneli olan kasa yerine benim attığım kasa daha iyi ve PSU açısından CV550 kötü değildir fakat Performance GD varken o da alınmaz. Yine de ben imkan varsa bütçe yükseltilip üstte attığım gibi daha iyi bir sistemin alınmasını öneririm.

Mesajımın altına 3300X ve RX 6600 sistem attım. Attığım sistemin ekran kartı, kasası, PSU'su, RAM'leri ve işlemcisi sizin attığınız sistemden çok daha iyi. O sistemin ederi 10K. Ekran kartı ısınma sorunlu ve işlemcisi de 3300X kadar iyi değil, çip açısından da yine aynı şekilde Ballistix'lerin çipleri overclock için daha uygun ve daha iyi, kasa açısından yarım yamalak mesh paneli olan kasa yerine benim attığım kasa daha iyi ve PSU açısından CV550 kötü değildir fakat Performance GD varken o da alınmaz. Yine de ben imkan varsa bütçe yükseltilip üstte attığım gibi daha iyi bir sistemin alınmasını

O sistemin ederi nasıl 10k? Tek tek alırsan 13K yapıyor. Bu ülkede hangi parça ederi kadar? Hem attığınız sistem 10k yı geçiyor. Ve Corsair'in kasasının yarım yamalak olduğunu nereden çıkardınız? Hayatınızda kullandınız mı? İmkan varsa diyorsunuz insanların o fiyata çıkma şansı olsa 6600 XT mi alır? (NVIDIA kullanıcısından bahsediyorum) e ben size sizin attığınızdan daha pahalı bir sistem atarım sizinkinden kat kat daha iyi derim. Bu iş uzar da uzar. Her sistemden daha iyi bir sistem vardır. (bir yere kadar) onun için gerek yok.

O sistemin ederi nasıl 10k? Tek tek alırsan 13K yapıyor.
Lütfen saçmalamayın, kimse öyle bir sistemi 13K'ya almaz. İşlemcisi 10100F, pek iyi değil. Ekran kartı ısınma sorunlu.
Ve Corsair'in kasasının yarım yamalak olduğunu nereden çıkardınız?
Kasa sırf Corsair diye mükemmel olmayacak ya, case tier listlere bakarak kasayla ilgili ufak bir fikir edinebilirsiniz. Kasanın hava alabileceği küçücük bir yer var ve bu yetersiz.
İmkan varsa diyorsunuz insanların o fiyata çıkma şansı olsa 6600 XT mi alır? (NVIDIA kullanıcısından bahsediyorum)
Evet, RX 6600 alır, 6K bütçede 2060 veya 3050 mi alır ?
e ben size sizin attığınızdan daha pahalı bir sistem atarım sizinkinden kat kat daha iyi derim. Bu iş uzar da uzar. Her sistemden daha iyi bir sistem vardır. (bir yere kadar) onun için gerek yok.
Yine saçmalamışsınız, siz 13K'lık sistem dediniz ve ben 13K'ya daha iyisini attım. Biraz araştırıp konuşun lütfen.

Lütfen saçmalamayın, kimse öyle bir sistemi 13K'ya almaz. İşlemcisi 10100F, pek iyi değil. Ekran kartı ısınma sorunlu.

Kasa sırf Corsair diye mükemmel olmayacak ya, case tier listlere bakarak kasayla ilgili ufak bir fikir edinebilirsiniz. Kasanın hava alabileceği küçücük bir yer var ve bu yetersiz.

Evet, RX 6600 alır, 6K bütçede 2060 veya 3050 mi alır ?

Yine saçmalamışsınız, siz 13K'lık sistem dediniz ve ben 13K'ya daha iyisini attım. Biraz araştırıp konuşun lütfen.
Bir sistemin ederi vardır, bir de alınıp alınmayacağı vardır. i3 10105f diye sistemin toplamının 13k olduğunu değiştirmiyor? Corsair diye mükemmel demiyorum. kasa güzel bir kasa. bunu söylüyorum. araştırıp konuşun diyorsunuz. ben diyorum ki 10k ya sistem var. ayrı ayrı alsan 13k. yani bu fiyata bulmuşuz alalım dedik. Allah aşkına bugün adam çıksa kendisi 10k ya bir şey toplasa bu fiyata 1660 lı sistem bile toplayamaz. ben şahsen toplayabilseydim alacaktım. 1 aydır araştırıyorum. youtuber ların yaptığı sistemlerde de site çöküyor yine alınmıyor. RX 6600 alacak bütçeye çıksam, biraz daha çıkar 3060 alırım. (nvidia kullanıcısı olarak)
Ekran kartının ısınma sorunu, iyi bir hava akışıyla çözülebilir. zira ısınma sorunu çekilemeyecek kadar kötü olsa onca insan kullanmaz bunu sisteminde? piyasada kalmaz böyle bir sistem. bu kadar abartmayın. i310100f fena bir işlemci değil. bende 3600 var. neredeyse aynı performansı veriyor (oyunlarda) 5 10fps fark var

kasa güzel bir kasa.
Değil, ben de bunu anlattım üstte. Kasa hava alamıyor, sırf RGB'li, güzel diye kasa alınmaz.
Bir sistemin ederi vardır, bir de alınıp alınmayacağı vardır.
Bu sistem 13K etmez. Bir şeyin ederi internetteki rakamlara göre ederi belirlenmez.
RX 6600 alacak bütçeye çıksam, biraz daha çıkar 3060 alırım. (nvidia kullanıcısı olarak)
Üstte belirttiğim 2,5K'ya çok fazla diyorsunuz, şimdi 2,5K'ya biraz diyorsunuz, bu nasıl iş ? Nvidia kullanıcısından kastettiğiniz şeyi anlamadım, nvidia fanlarından mı bahsediyorsunuz ?
Ekran kartının ısınma sorunu, iyi bir hava akışıyla çözülebilir.
Hayır çözülemez, o sistemdeki kasanın hava akışı kötü zaten.
zira ısınma sorunu çekilemeyecek kadar kötü olsa onca insan kullanmaz bunu sisteminde?
Biraz 2060 Windforce ısınma sorunu diye aratın bakalım, çekiliyor mu çekilmiyor mu ?
i310100f fena bir işlemci değil. bende 3600 var. neredeyse aynı performansı veriyor (oyunlarda) 5 10fps fark var
3600 10100F değil 10400F rakibi bir işlemci, valorant gibi oyunlarda 5 10 fpsten çok daha fazla fark var.

Değil, ben de bunu anlattım üstte. Kasa hava alamıyor, sırf RGB'li, güzel diye kasa alınmaz.

Bu sistem 13K etmez. Bir şeyin ederi internetteki rakamlara göre ederi belirlenmez.

Üstte belirttiğim 2,5K'ya çok fazla diyorsunuz, şimdi 2,5K'ya biraz diyorsunuz, bu nasıl iş ? Nvidia kullanıcısından kastettiğiniz şeyi anlamadım, nvidia fanlarından mı bahsediyorsunuz ?

Biraz 2060 Windforce ısınma sorunu diye aratın bakalım, çekiliyor mu çekilmiyor mu ?

3600 10100F değil 10400F rakibi bir işlemci, valorant gibi oyunlarda 5 10 fpsten çok daha fazla fark var.
Dolar dayanmış 16 ya. bul böyle bir sistemi 10k ya. sanki elinize var gibi konuşuyorsunuz. Sistem salı günü elimde olur o zaman konuşuruz. Öyle bir konuşuyorsunuz ki 10k ya birsürü sistem var gitmişiz en kötüsünü seçmişiz. şeytan taşlar gibi sistemi kötülüyorsunuz anlamadım ?

Hem o kasayı kullanan arkadaşım var, test etme şansım oldu. Gayet güzel bir kasa. sesi de azdı. kafamıza göre almıyoruz

Yeni konular

Geri
Yukarı