10.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
7,000 - 10,000 TL

Shiseri

Hectopat
Merhabalar, yine yardım ve tavsiye için Technopat'a dönmüş bulunmaktayım.

Bu yazın ortalarına doğru yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak istiyorum, donanımlar hakkında bilgim olsa da dizüstü bilgisayarlar hakkında pek bir bilgi sahibi değilim. Bu yüzden önerinizi istiyorum, bütçe 7.000 - 10.000 TL arası, bütçeyi gerekirse biraz aşabilirim. Üniversite durumu olduğundan dizüstü tercihinde bulundum, masaüstü istemiyorum.

Laptop konusunda Monster'a sıcak bakıyorum fakat sizin de önerilerinizi istiyorum, aradığım özellikler:
Ekran kartı 1650 Ti veya üstü olması, ekranın 120 Hz veya üstü olması, fan sesi çok olmaması, ve dizüstü olduğundan ısınma mutlaka olacak fakat bu ısınmanın aşırı düzeylere çıkmaması.

Şu anda bu ürüne biraz sıcak bakıyorum, aklımda ASUS TUF Gaming'ler de var.

Teşekkürler.

Merhabalar, yine yardım ve tavsiye için Technopat'a dönmüş bulunmaktayım.

Bu yazın ortalarına doğru yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak istiyorum, donanımlar hakkında bilgim olsa da dizüstü bilgisayarlar hakkında pek bir bilgi sahibi değilim. Bu yüzden önerinizi istiyorum, bütçe 7.000 - 10.000 TL arası, bütçeyi gerekirse biraz aşabilirim. Üniversite durumu olduğundan dizüstü tercihinde bulundum, masaüstü istemiyorum.

Laptop konusunda Monster'a sıcak bakıyorum fakat sizin de önerilerinizi istiyorum, aradığım özellikler:
Ekran kartı 1650 Ti veya üstü olması, ekranın 120 Hz veya üstü olması, fan sesi çok olmaması, ve dizüstü olduğundan ısınma mutlaka olacak fakat bu ısınmanın aşırı düzeylere çıkmaması.

Şu anda bu ürüne biraz sıcak bakıyorum, aklımda ASUS TUF Gaming'ler de var.

Teşekkürler.

Sadece Sosyal'de Monster yazarsanız bir ton sorun konusu çıkar. Monster almanızı önermem. 10.000 liraya çok kaliteli laptoplar var.

Kendim de Monster kullanıyorum, ben memnunum ama memnun olmayan ve sıkıntı yaşayan insanlar daha fazla o yüzden riske atmaya değmez, ben de önermiyorum Monster Notebook'ları. Aynı şekilde Excalibur da almayın.

Son düzenleme:
Asusun 14 inç olması dışında hiçbirinde bi sıkıntı yok alınabilir ancak Ideapad Gaming 3'ün R5 4600H modelini almayın. 600TL fiyat farkına değecek R7 4800H'lı modeli alın.

Asusun 14 inç olması dışında hiçbirinde bi sıkıntı yok alınabilir ancak Ideapad Gaming 3'ün R5 4600H modelini almayın. 600TL fiyat farkına değecek R7 4800H'lı modeli alın.
ASUS Zephyrus biraz daha Ultrabook gibi, daha taşınabilir bir şeye ihtiyaç varsa alınabilir ve çok kaliteli bir model.

ASUS'un 14 inç olması dışında hiçbirinde bir sıkıntı yok alınabilir ancak Ideapad Gaming 3'ün R5 4600H modelini almayın. 600TL fiyat farkına değecek R7 4800H'lı modeli alın.

Zephyrus serisi gerçekten çok başarılı. 14" ekranı olması bana göre çok iyi ancak büyük ekran isteniyorsa sorun olabilir.

Teşekkürler, ASUS TUF serisinin kronik sorunlu olduğunu duymuştum doğru mudur acaba? Bir de ekranda ölü piksel/ışık sızması felan sorunları genel olarak hangi markalarda görülür?

Bu ürünü gözüm tuttu açıkçası, Zephyrus'a da baktım fakat ekranının 60hz olduğunu görüp vazgeçtim, MSI'da ısınma sorunu var diyorlar, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? MSI'ın bu ürününde 8GB RAM varmış üstelik, yeterli olmaz gibi geldi bana.

Geri
Yukarı