10.000 TL hazır sistem önerisi

OsmnYsf07

Decapat
Yer
Batman
Daha fazla  
Selamlar herkese, 10000 TL bandında bir sistem toplamak istiyorum. Hazır sistem olması daha iyi olur. Monitör dahil olsun.
Fiyat esneyebilir.

Kesinlikle ama kesinlikle hazır almanı önermiyorum. Zamana yay, yavaş yavaş topla. Monitor'ü ikinci el temiz alabilirsin. Yok fiyatına 240hz monitor aldı arkadasım daha yeni.

Monitör olarak da illa ki sıfır istiyorsanız bu modele bakabilirsiniz:

Ancak bütçenizi 1000 TL kadar aşmış oluyor. Bu yüzden ikinci el, temiz bir monitör bakmanız daha iyi olur.
Monitör ile birlikte en fazla 1650 sistem alabilirsiniz. Bütçeyi biraz zorlarsan RX6500xt sistemler güzel gibi. Aquarius 5T11-6500XT(PCIE4.0) - Game Garaj
Bu sistemi de gördüm ancak monitörle bütçeyi aşıyor dediğiniz gibi. Eğer mümkünse bu sistemi alıp yanına ikinci el 144/165 hz, IPS/VA panel, sorunları olmayan bir model alabilirsiniz. Bütçeyi bu kadar arttırmanız mümkün değilse attığım i3, 6500XT li sisteme bakın.

Monitör olarak da illaki sıfır istiyorsanız bu modele bakabilirsiniz:

Ancak bütçenizi 1000 TL kadar aşmış oluyor. Bu yüzden ikinci el, temiz bir monitör bakmanız daha iyi olur.

Hocam PClE3.0 RX 6500 XT de önerilmiyor. Performans kaybı çok fazla.

Kesinlikle ama kesinlikle hazır almanı önermiyorum. Zamana yay, yavaş yavaş topla. Monitorü ikinci el temiz alabilirsin. Yok fiyatına 240hz monitör aldı arkadaşım daha yeni.
Zamana yayıp yavaş yavaş toplarsa iş bitmez hocam. Bu ekran kartlarının fiyatları aylardır düşmüyor, ne zaman düşecek belli değil. Döviz kuru da malum. Monitör konusunda katılıyorum.
Hocam PClE3.0 RX 6500 XT de önerilmiyor. Performans kaybı çok fazla.
O zaman attığım sistemde anakart H410MH yerine H510MH/E yapılıp tercih edilebilir.

O zaman attığım sistemde anakart H410MH yerine H510MH/E yapılıp tercih edilebilir.

10. nesil işlemcilerde PClE3.0 destekliyor. Bir sorun çıkarır mı bilmiyorum ama anakart için yükseltme yapabiliyorsa çok az daha koyup hem anakartı daha iyi hem de işlemcisi 11400F olanı almak çok daha mantıklı.

Kesinlikle ama kesinlikle hazır almanı önermiyorum. Zamana yay, yavaş yavaş topla. Monitor'ü ikinci el temiz alabilirsin. Yok fiyatına 240Hz monitor aldı arkadasım daha yeni.

Açıkçası ben de bunun tam tersi yönünde olumlu bir olay yaşadım. 3060 Ti'lı kasayı zamanında toplama yerine hazır alarak 3K daha ucuza getirdim. Memnunum da GameGaraj'dan almıştım. Benden sonra 2 arkadaşım da laptop aldı GameGaraj'dan 3'ümüz de bilgisayarlarımızı sorunsuz kullanıyoruz.
Açıkçası ben de bunun tam tersi yönünde olumlu bir olay yaşadım. 3060 Ti'lı kasayı zamanında toplama yerine hazır alarak 3K daha ucuza getirdim. Memnunum da GameGaraj'dan almıştım. Benden sonra 2 arkadaşım da laptop aldı GameGaraj'dan 3'ümüz de bilgisayarlarımızı sorunsuz kullanıyoruz.
He tabi kasayı aldıktan 1 ay sonra monitör aldım ben de 240 hz 27 inç. O da 1 hafta sonra dolar kuru filan patlak verince 3 kat zamlandı.

Geri
Yukarı