10.000 TL ile ne zaman sistem toplanmalı?

Kara Elf

Hectopat
Merhabalar, uzun zamandır bilgisayarla haşır neşir değilim, çalışmaktan pek zamanım olmuyor. İyi kötü anca para biriktirdim. Yeni bir sistem satın almayı düşünüyorum ama satın alsam bile birkaç sene bilgisayarda zaman geçiremeyeceğim ama şu anda almazsam da hiper enfeliyasyon, dolar kuru gibi durumlar yüzünden kim bilir 2 sene sonra sistem toplamak daha fazla zorlaşacak. Şu anda 10 bin TL biriktirebildim. Acaba 2 sene sonra mı alsam ya da şimdi alıp kenarda kalsın mı ileride fiyat yükselir diye? Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç sene kullanamayacağım diyorsanız dolar gibi para birimlerine paranızı yatırın daha mantıklı olur.

Acelen yoksa 2023 seçimlerini bekleyebilirsin fakat paranı şimdi Euro'ya çevir. Baktın ülke yine çöpe sardı turkish airlines sitesine girip uçak bileti alırsın.

2023 seçimlerinde malum iktidar kaybettikten sonra hemen her şey düzelmeyecek.

Şimdi kullanmayacak iseniz almanız mantıksız olur hocam, her geçen gün yeni teknoloji çıktığı için 2 yıl sonra pişman olabilirsiniz.
Birkaç sene kullanamayacağım diyorsanız dolar gibi para birimlerine paranızı yatırın daha mantıklı olur.

2023 seçimlerinde malum iktidar kaybettikten sonra hemen her şey düzelmeyecek.

Zaten kaybetmeyecekleri için yine düzelmez hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı