10.000 TL Krediyi Hangi Banka Verir?

Ben neredeyse 4 yıldır aynı yerde çalışıyorum ve gelirim ortanın bir tık üstü sayılır, şu an aktif iki adet kredi ödüyorum bir tanesinin taksitini olağanüstü bir durumdan dolayı bir gün geciktirdim ve bütün bankalarda direk bu hareketim fişlenmiş oldu. Şimdi metelik vermiyor hiçbir banka yani en az 6 ay zaman aşımı ve düzenli ödeme takibi diyorlar sonra belki; kaldı ki neredeyse bir yıldır düzenli ödememe rağmen kredileri, sadece bir gün gecikti diye anında negatife düşürmüşler. Bunlar böyle ne yazık ki en ufak bir düzensizlikte veya gecikmede fena geri sarıyorlar ve daha sonra kredi puanını düzeltmek zor oluyor. Size tavsiyem bir iki bankaya daha başvurun başka da başvurmayın daha çok puanınızı aşağıya çeker. Ödemelerinizi düzenli hale sokup en az 6 ay sonra deneyin. Bol şans :)
Bu yüzden demek ki bana 3000 lira telefon kredisi vermediler. 4 yıldır kredi kartı kullanıyorum 1 kere 1 gün geciktirdim o da unuttuğumdan. Düzenli öderim ve olabildiğince asgariye bırakmam ama dün kredi başvurum reddedildi Findeks puanıma baktım az riskli çıktım ve YAŞIM 22- YİRMİ İKİ. Deliriyordum dün akşam sinirden bu nasıl iş ya bu yaşımda nasıl riskli olabiliyorum???

Bu yüzden demek ki bana 3000 lira telefon kredisi vermediler. 4 yıldır kredi kartı kullanıyorum 1 kere 1 gün geciktirdim o da unuttuğumdan. Düzenli öderim ve olabildiğince asgariye bırakmam ama dün kredi başvurum reddedildi Findeks puanıma baktım az riskli çıktım ve YAŞIM 22- YİRMİ İKİ. Deliriyordum dün akşam sinirden bu nasıl iş ya bu yaşımda nasıl riskli olabiliyorum???
Az riskli 1100-1499 puan arası oluyor. Çıkmaması ilginç, benim de puanım 1410. Hiç kredi kartı falan da kullanmadım yaş 21. Bana hiç çıkmaz o zaman 😀

Az riskli 1100-1499 puan arası oluyor. Çıkmaması ilginç, benim de puanım 1410. Hiç kredi kartı falan da kullanmadım yaş 21. Bana hiç çıkmaz o zaman 😀
Benim puanımda 1402 çıktı. Valla bir banka vermedi diye hiçbiri vermez demek doğru olmaz. Başka bankalarda şansımı denemeyi düşünüyorum şahsen.

Benim puanımda 1402 çıktı. Valla bir banka vermedi diye hiçbiri vermez demek doğru olmaz. Başka bankalarda şansımı denemeyi düşünüyorum şahsen.
şansınızı deneyin tabi ama fazla zorlamayın çünkü ardı ardına yapılan başvurulardan özellikle olumsuz başvurulardan sonra aynı şekilde puanınızı aşağıya çekecektir. Bu bankalar ile münasebet edilecekse kredi olsun kredi kartı olsun tek bir husus vardır her zaman; taksitler zamanında ödenmeli ve asla ödeme günü geçirilmemeli o kadar. Bu baş parmak kaidesidir. İyi şanslar :)

şansınızı deneyin tabi ama fazla zorlamayın çünkü ardı ardına yapılan başvurulardan özellikle olumsuz başvurulardan sonra aynı şekilde puanınızı aşağıya çekecektir. Bu bankalar ile münasebet edilecekse kredi olsun kredi kartı olsun tek bir husus vardır her zaman; taksitler zamanında ödenmeli ve asla ödeme günü geçirilmemeli o kadar. Bu baş parmak kaidesidir. İyi şanslar :)
Asgari ücreti ödemek veya limiti aşmak puana eksi olarak etki eder mi? 4 yıldır düzenli ödüyorum 1 kere 1 gün geç ödedim unuttuğum için. Çok sinir bozucu bir şey yani, puanım kötü olmasın diye geciktirmeyip olabildiğince borcumun tamamını yatırıyorum ama karşılığında aldığım şey basit bir RED.

Burada temel kriter gününde ödemek değil bir gün bir saat bile geçirirseniz GG :) En az 6 ay düzenli ödeyip sonra başvuru yapmayı deneyin. Umarım işiniz rast gider ;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı