10.000 TL Laptop Tavsiyesi

tenuem

Centipat
Selam arkadaşlar elimde Acer Nitro 5 ( i7-7700HQ, 1050 Ti) laptopum var onu satıp 8.000TL-10.000TL yeni hafif taşınabilir bir dizüstü bilgisayar almak istiyordum tamamen kişisel kullanım ve okulda yazılım için. Bu sebeple, aklımda ikinci el MacBook Pro 2015 15" alıp onun RAM'ini 16 GB'ye yükseltip 512 GB m2SSD almak var.

MacBook Pro alma düşüncemin sebebi MacOS'un stabil işletim sistemi olması ve MacBook'ların uzun ömürlü olması.

Sizce bu ne kadar mantıklı? Veya önerebileceğiniz alternatif seçenekler var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. İkinci el laptop mevzusuna karşıyım. Çünkü laptop cihazlar çok ciddi mikrop barındırabiliyor. Kişinin nasıl kullandığından ziyade kullanırken elleri nasıldı ya da klavye içine neler düştü gibi sorular daha çok kafamı kurcalıyor. Belki de takıntı ama izlediğim belgeseller gayet net bir şekilde gerçekleri gösteriyordu. Bence bütçeni azıcık daha yukarı çıkartıp yeni bir Macbook Pro alabilirsin.

Saygılarımla.

Selamlar. İkinci el laptop mevzusuna karşıyım. Çünkü laptop cihazlar çok ciddi mikrop barındırabiliyor. Kişinin nasıl kullandığından ziyade kullanırken elleri nasıldı ya da klavye içine neler düştü gibi sorular daha çok kafamı kurcalıyor. Belki de takıntı ama izlediğim belgeseller gayet net bir şekilde gerçekleri gösteriyordu. Bence bütçeni azıcık daha yukarı çıkartıp yeni bir Macbook Pro alabilirsin.

Saygılarımla.

Hocam fikirleriniz için teşekkürler, ikinci el bilgisayar konusundaki endişelerinizi anlıyorum tabii ki, ama içini açıp upgrade edeceğim zaman tamamen temizleyeceğim için öyle bir endişem yok ve ayrıca yeni macbook prolarda bütçem ancak i5-8gb ram-128gb ssd modeline yetiyor ve yeni macbooklarda lehimlendiği için upgrade olayı ortadan kalktı o yüzden pek düşünmüyorum yeni macbooklardan.

Hocam laptop baya güzel gözüküyor. Bu laptopta RAM ve SSD yükseltmesi yapabilir miyim ben kendim? Çünkü mesela yeni macbooklarda ram ve ssd yükseltilemiyor çünkü lehimli olarak geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı