10.000 TL monitör dahil sistem toplama

dlopwere

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün yarın alacağım, sınır bütçem 10.000 TL içinde monitörde dahil olmalı 144Hz 1080P 24" (27" 1080P için pek önermıyorlar aksi bir düşünceniz varsa paylaşabilirsiniz),
İsim olarak değil ya parça parça hangi sitedeyse ya da Teknobiyotik gibi yerlerden hazır sistem olarak net olarak belirtirseniz sevinirim. Alacağım yani laf olsun diye değil.
Oyun amaçlı olacak daha çok Fortnite-LoL-Overwatch-Valorant-CoD: Modern Warfare-for Honor gibi oyunları Low ayarlarda oynuyorum her zaman kalite yerine performansı tercih etmeyi seviyorum. Tabi 3-4 senede rahat götürecek ve nadiren de olsa arada jedi fallen gibi oyunları yüksek ayarda oynamak isterim. Ayrı ayrı olursa bilgim var kendim toplayabilirim ayrıca ön araştırmamı yaptım 1 haftadır ama son noktayı burada koyalım istiyorum. Ryzen'lar sanırım rövanşta işlemci olarak ama Intel'lerin Single Core performası daha yüksek olduğundan benim gibi competitive oyunlarda düşük ayarlarda daha iyi performans veriyor diye duydum. Ekran kartı olarak stabilite yazılım güncellemesi ve ısınma problemi olmaması acısından da NVIDIA iyi gibi geliyor ama şayet sizinde düşüncelerinizi almak istiyorum. Belirtmek istediğim benim de araştırmışlığım var bilgim var biyerde laf olsun diye değil gerçekten bilgisi tecrübesi olan yardım sever dostlardan yardım istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Note: Lütfen böyle oyunlar için o kadar gerek yok 5 bin liralık sistem al geç falan demeyin dolar falan arttığından her şey çok pahalandı zaten. Arkadaşlar 6 ay önce 7700K GTX 1080'li sistemimi sattım onda bile droplar oluyordu. Yağ gibi aksın istiyorum en kötü FPS 144 olsun istiyorum.
Önerilerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar hiç gören yok cevap yok :(

Son düzenleme:
Ben donanım arşivi El Capitan almıştım gayet memnumun. Monitörü de MSI Optix MAG241C. Ekran kartım RX 5600XT. Onu RX 5700 XT yaparsanız tam sizin istediğiniz gibi bir bilgisayar olacağını düşünüyorum.

Sistemin kendisinden çok zamanlamasına dikkat etmekte fayda var. Eğer acil değilse, bu ay ryzen 3600/3800/3900 lere xt serisi geliyor. Eylülde Amd ve Nvidia'nın yeni nesil gpuları duyurulacak. Bunları almaya niyetiniz yoksa bile yeni nesilin duyurulması fiyatları çok etkileyecektir.
Tabi o zamana dolar/enflasyon/stoklar ne alemde olur bilemem.

10.042 tl ediyor an itibariyle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı