10.000 TL oyun laptopu önerisi

Aslında şu durumda her şey çok kolay. Bana bilgin yoksa cevaplama diyen kişi 9000 TL'ye 1650 atmış. Neyse, uzatmayacağım. Bu arkadaş bayağı bilgili, bunun dediği cihazı alsın konu sahibi arkadaşımız.
Tekrar söylüyorum, lütfen daha düzgün okuyunuz.
...fazla bilgisi...
Önerilerde konu sahibinin ihtiyacına ve kriterlerine göre öneri yapılır. Gerisi kendini tatmin etmeye girer. "Bütçeyi arttırman daha iyi olur." lafı ise degebilecek durumlarda kullanılır.

"VRAM"i bilen kişi, kasa kalitesinin ne demek olduğundan bi' haber sanırım. İş, "9000 TL'ye 1650 atmış." cümlesinden fazlası yani. 3. kişi olmaya hak kazandınız, tebrikler. 🙃
Aslında @AlDiveR çok da güzel açıklamış. Açıkçası ben şu an sizin sadece ekran kartlarının modellerini ve kaç GB VRAM içerdiğini bildiğinizi, diğer şeyler hakkında pek de bilgili olmadığımızı düşünüyorüm. "Şu dediklerinizin komikliği 🤣"
Belki anlarsınız...

10k ya beni tatmin eden bir bilgisayar yoktu bayağı araştırdım ben olsam 1660 Ti'li alırım ya da ekran kartından kısıp daha iyi işlemci alırdım hangi yönde kullanacağına göre değişir. 10k sistemler beni tatmin etmedi sonradan pişman olmamak içinbütçe arttırmıştım çünkü alınca uzun süre elimizde kalacak.

Yalnız o 2021 model 1650 yani 1650 Ti'dan dha güçlü bunun sebebide dynamic Boost. Bu model 1650 Ti yerine üretilecek
MSI BRAVO 15 B5DD-022XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz, Rayzen 5-5600H, 8GB RAM, 512GB SSD, RX5500M 4GB, DOS: Amazon.com.tr bakılabilir tek ekisisi 8 RAM eğer 16 yapılırsa bu PC akar
1650 50W dynamic boost ile 65W oluyor. Oyuna göre değişir her oyunda 1650Ti'ı geçemez. 1650Ti üretimi de devam ediyor bu arada.

Ben yine de 5500M yerine malzeme kalitesi için 1650 STRIX'i öneririm. 4 GB VRAM'li cihazlardan alacağınız performans belli olduğundan (4 gb vramde ne alırsanız alın medium/high oynarsınız) küçük fps farkları olacaktır sadece.

5500M 5-10 fps fazla alıyor diye grafikleri ultraya çekemiyorsun, diğerlerinden farkı kalmıyor. 4GB vramli kartlara DLSS ya da FSR şart.

Ben bir şey demiyorum ki dostum oyunları en fazla orta grafiklerde oynamak isterse senin attığını tercih eder.

Adamın bütçesi 10.000 tl. 1660ti bulunur. Biraz indirim beklerse 2060 atmıştım.
Vatandaki rtx 2060 i5 9300 acer nitro ise 3 gün önce 8.800'e satıldı. O cihazın piyasanın çok çok altında olmasının bir sebebi var.
Bütçeye girebilecek 1660Ti'lar msi gf63 thin veya asus tuf a15 olabilir onlarda da gpu dışındaki şeylerden feragat etmek gerek. Kasa, soğutma, işlemci vs.
8 çekirdekli işlemci+GTX 1660Ti bulunmaz 10 bin altına artık, acele bile etmek gerek dolar artıyor

Vatandaki rtx 2060 i5 9300 acer nitro ise 3 gün önce 8.800'e satıldı. O cihazın piyasanın çok çok altında olmasının bir sebebi var.
Bütçeye girebilecek 1660Ti'lar msi gf63 thin veya asus tuf a15 olabilir onlarda da gpu dışındaki şeylerden feragat etmek gerek. Kasa, soğutma, işlemci vs.
8 çekirdekli işlemci+GTX 1660Ti bulunmaz 10 bin altına artık, acele bile etmek gerek dolar artıyor
Haklılık payın var attı fiyatlar yine. Ben de laptop alacaktım bütçe artırarak masaüstüne döndüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı