10.000 TL Render için laptop önerisi

Bütçe
10000

enesado06

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler. Ben mimarlık öğrencisiyim. elimde 10.000 TL para var ve laptop almak istiyorum. Laptopları araştırdım fakat bayağı aklım karıştı.

İlk olarak ASUS'un TUF FA506IU-HN 153 laptopunu düşündüm çünkü güçlü ekran kartı ve işlemcisi var diye. Sonra bir videoda aşırı ısındığını, driver desteğinin zayıf olduğunu duydum ve malzeme kalitesiyle iç parça diziliminden kaynaklı sorunlar olduğunu anlatan birkaç videoya dek geldim. Daha sonra Monster'a baktım, onda da bir sürü kötü diyen var. Aklım karıştı.

Aranızda ASUS TUF FA506IU-HN 153 laptopu kullanan varsa bilgilendirebilir mi? 10.000 TL'ye renderda rahat edebileceğim laptop önerisi verebilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Üste arkadaşın attığı Lenovo güzel ama mimarlar genelde SketchUp - Lumion kullanır bu da işlemciden ziyade yüksek ekran kartı ihtiyacı demek. 1650 Ti ile 1660 Ti arasında ciddi bir fark var ama piyasanın durumuda ortada. Şu an piyasada kaldımı bilmiyorum ama 11.000₺ ye Acer Nitro 5 (i7-10.Nesil/1660Ti) vardı ona bir bak.

Geri
Yukarı