10.000 TL Sistem Tavsiyesi

X99'lu SLİ 980Ti'li bir sistem yapılmalı.

Adam oyun demiş 5960X koyuyorsunuz...

Zaten bu sistemde mantıklı olan hiçbir şey yok ki? Ben de biliyorum 4.000 liralık işlemciye gerek olmadığını, x99 önermeye başlayınca insanlar, ben de "alın size x99" dedim. Garip mi olmuş?

Kaldı ki x99'a, SLI yapılmasına lafınız olmayıp, sadece işlemciye laf etmeniz de bana göre garip. Bu adam 4k oynayacağım dememiş, über performans istiyorum, uzayda gezinmek istiyorum da dememiş. Yüksek bütçeyle oyun bilgisayarı dizmek istiyorum demiş. Bütçe 10.000 deyince SLI, x99 vs. önerilmiş haliyle. Şurada dizilen konfigürasyonlara bakıyorum da, kayıt stüdyosuna koysan 10 yıl götürür. Biz mesleğimiz gereği 3 lira için sistem toplamayı bekletirken, kullanmayacağı şeylere tonla para harcamak israftan da öte, trajik olur.

Özetle, çok para harcamaya hazır olmak, gereksiz harcama yapmayı gerektirmiyor. Skylake+Titan X (hadi 980ti olsun) neden yetmesin? 5.000'e halletmek var. Ha derseniz ki sana ne, para adamın; eyvallah der susarım.

Üst seviye bir oyun sistemi istemiş arkadaş. Elektrik tüketiminin sorun olacağını zannetmiyorum. ''Neredeyse 980ti'ye geçiliyor'' derken ne kastettiğinizi anlamadım. Oyunlarda ne kadar performans verdiği ortada. Neden gerekli olmadığını daha net açıklarsanız sevinirim.

Alternatif.

Dosya Ekleri

• 11.png
    11.png
    32,3 KB · Görüntüleme: 173
Üst seviye bir oyun sistemi istemiş arkadaş. Elektrik tüketiminin sorun olacağını zannetmiyorum. ''Neredeyse 980ti'ye geçiliyor'' derken ne kastettiğinizi anlamadım. Oyunlarda ne kadar performans verdiği ortada. Neden gerekli olmadığını daha net açıklarsanız sevinirim.
Çift GPU tek GPU'göre her zaman eksidir. Attığım test sonuçlarına baktınız mı? Çoğu oyun Nvidia ile optimize ediliyor. AMD'nin R9 295X2'si 980Tİ'nin onca desteğine rağmen seçilmez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı