10.000 TL Sistem Tavsiyesi

GTX 1080 Armor yerine MSI GTX 1080 Gaming X veya MSI GTX 1080 Gaming Z alması yararına olacaktır. Bence daha iyi bir güç kaynağı almalı. Kasayı da yükseltmeli. RAM' i Corsair 16GB Led 3000MHz alması daha iyi olacaktır.

Şu ara sistem toplamak için hiç iyi bir zaman değil. GTX 1080 Ti çıkıyor, 1080 fiyatları düşecek. 1080 Ti bile alabilirsiniz. Ryzen işlemciler çıkıyor. Hem Ryzen alabilirsiniz hem de Intel işlemcilerin fiyatları güncellendi ve hatrı sayılır bir miktar düşüş oldu. Yakında Türkiye'de de fiyatlarda düşüş olur. Intel slash-and-burns processor prices ahead of AMD’s Ryzen CPU launch

Hiç bir zaman sistem toplamak için iyi bir zaman olmuyor ben bunu fark ettim. :D
GTX 950-960 düşünürken RX 4XX'ler çıktı. 4XX alamam derken RX 460 olduğunu farkettim. Onu farkedince de GTX 10XX GPU'ların çıkacağı kulağıma çalındı. Bekledim, çıktılar. Ama 1060 en düşük modeldi ve pahalıydı. RX 460 düşünürken 1050(Ti) çıkacağı kulağıma çalındı. Bekledim yine. 1050Ti bütçeme uygundu onu düşünürken bütçem arttı. Macera RX 470 ile son buldu.

NOT : Bunlar sadece bilgisayar alabileceğim kesinleştiği zamanki maceralarım. Ondan önce 7XX, R9 2XX, R9 3XX de düşündüğüm oldu.

Ekleme : R7 360-370 de düşündüğüm oldu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı