10.000 TL Sistem Toplama

Bütçe
10.000 TL

xDraaven

Centipat
Selamlar Technopat ailesi,
Çok yakın zamanda bir sistem toplayacağım (muhtemelen bu hafta içerisinde). Bütçem 10.000 TL'ye kadar çıkıyor.

Monitör, kulaklık, klavye bu bütçeye dahil olmayacak. Onlar için de 2K 144Hz monitör ve çevre ekipmanları önerileri bekliyorum sizlerden. Sistem toplamaktaki asıl amacım; yazılım, python ve C++ dilleri üzerine programlama çalışmak ve blender 3D gibi uygulamaları rahatça kullanabilmek, yüksek kalitede ve hızlı render alabilmek. Sistemimi kısmen oyun için, ağırlıklı olarak çalışma üzerine kullanacağım.

Bu noktada RTX 2070 - RTX 2070S ile Ryzen 5 3600 + (Arctic Freezer 34E-sports Duo) ya da RTX 2060 - RTX 2060S ile Ryzen 7 3700X gibi düşüncelerim var. SSD olarak elimde Sata SSD mevcut, ayriyeten HDD de almayacağım. Kasa olarak Corsair Carbide 275R beyaz kasa aklımda. Hava akışı çok önemli benim için. RGB kullanacağım ama genel olarak sade bir sistem olacak.

Sistem bileşenlerinde ortaya çıkabilecek olası bir sıkıntı veya fabrika hatalı ürün durumunda iade veya değişim işlemlerini kolayca gerçekleştirebileceğim bir siteden almam gerekiyor. Aksi taktirde hayal kırıklığı yaşayabilirim, bu durumda sizden iyi garanti veya değişim olanağı sunan sitelerden toplama yapmanızı diliyorum. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden sonsuz teşekkürler, iyi geceler, iyi günler.

Bütçeyi biraz daha arttırarak 2070 Super + 3700X sistem toplanabilir attığım gibi. Bir de Sinerji'den topladım, sıkıntı yaşamazsınız.
ss204.PNG

RX 5700 XT koyup Ryzen 3800X sığdırdım.

RX 5700 XT koyup Ryzen 3800X sığdırdım.

Teşekkürler ancak render yapacağım için NVIDIA düşündüm ve uzun ömürlülük ve güç tüketimi açısından AMD ekran kartı almak istemiyorum.
3800X almaya gerek duymadım çünkü fiyatı daha pahalı ancak 3700X'e göre performansının sadece %1 oranında daha iyi olduğu söyleniyor. 3700X benim için daha iyi bir seçim olacaktır sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı