10.000 TL'ye Gaming PC Toplama

QuatTRo_a3

Decapat
Bütçem monitör hariç 10.000 TL. Daha iyi bir alternatif olursa bütçeyi biraz daha zorlayabilirim. Laptop kullandığım için PC toplama konusundaki bilgim yüzeysel kalıyor. Bileşenleri kasa hariç Amazon'dan almayı düşünüyorum.

Ekran kartı olarak MSI RTX 2070 Gaming Z ve MSI RTX 2070 Duke OC arasında kaldım. İlk başta Duke almayı düşünüyordum 3 fanlı daha iyi bir soğutma sağlayacağını düşünerek ancak MSI sitesinden teknik özelliklerine baktığımda çekirdek hızlarının Gaming Z 1830, Duke'nin ise 1755 MHz olduğunu gördüm. Gaming Z kargo ve gümrük dahil 3810 TL, Duke OC version ise 3900 TL'ye geliyor. Hangi ürünü seçmeliyim ya da önerebileceğiniz başka bir ekran kartı var mıdır?

İşlemci olarak ise AMD almayı düşünüyorum. Amazon'da 2700X modeli kargo gümrük dahil 2.030 TL'ye geliyor.

Efsane Cuma indiriminde daha uygun fiyatlara alabileceğimi düşünüyorum. Ve diğer bileşenler konusunda pek bilgi sahibi değilim. Bu fiyatlara göre bütçeme uygun sistem önerilerinizi bekliyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı