14.000 - 15.000₺ Sistem Toplama

Ben de İtopya'dan aldım sistemi birkaç hafta önce stok fan takılı geldi. Yanında yazan tray kutusuz olduğunu belirtiyor. Yani stok fan takılı gelecek ancak işlemci kutusu gelmeyecek. 4100'ün yanında MPK yazıyor. Yanlış bilmiyorsam tray kutusuz; MPK, hem fansız hem kutusuz işlemcilere deniyor. Ryzen 4100 rezalet bir işlemci bedava verseler almayın.
Biraz internette araştıracağım MPK, tray kelimelerinin anlamını çok anlamıyorum bu bilgisayar parçalarından vs. kafamı çok karıştırıyorlar.
Ben de İtopya'dan aldım sistemi birkaç hafta önce stok fan takılı geldi. Yanında yazan tray kutusuz olduğunu belirtiyor. Yani stok fan takılı gelecek ancak işlemci kutusu gelmeyecek. 4100'ün yanında MPK yazıyor. Yanlış bilmiyorsam tray kutusuz; MPK, hem fansız hem kutusuz işlemcilere deniyor. Ryzen 4100 rezalet bir işlemci bedava verseler almayın.
İnternette ufak bir yolculağa çıktım sanırım dediğinizin tam tersi.

Biraz internette araştıracağım MPK, tray kelimelerinin anlamını çok anlamıyorum bu bilgisayar parçalarından vs. kafamı çok karıştırıyorlar.

4 5 aydır bilgisayarlarla aram iyi. Daha İtopya'nın fansız sistem gönderdiğini görmedim. Fansız gönderirse bilmeyen biri sistemi alıp işlemciyi yakabileceği için fansız göndermesi gibi bir ihtimal yok. Kesinlikle stok fan takıp gönderecekler.

İnternette ufak bir yolculağa çıktım sanırım dediğinizin tam tersi.

Tray veya MPK aynı anlamda kullanılabiliyor. İşlemcilere bakarken tray yazan fanlı da gördüm fansız da. Çok takılmayı gerektiren bir konu değil çünkü sistem fanlı.
Hocam 13 bin TL'yi 400 TL aşarak 1660 Super sistem ve attığım monitörü alın.
Hem günümüz oyunları için 4 GB VRAM bile az kaldı. 6 GB VRAM sizi idare eder.
aynı sistemin 6600lüsü 11 bindi aynı sitede. 1500 tl daha fazla vermeye değmez bence.
Biraz daha beklenip 8 bine 6500XT'li sistemler bulunabilir.

Tray veya MPK aynı anlamda kullanılabiliyor. İşlemcilere bakarken tray yazan fanlı da gördüm fansız da. Çok takılmayı gerektiren bir konu değil çünkü sistem fanlı.

aynı sistemin 6600lüsü 11 bindi aynı sitede. 1500 tl daha fazla vermeye değmez bence.
6500xt ile 1660 super arasında ve işlemci yönünde gayet makul bir fiyat farkı. Değer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 13 bin TL'yi 400 TL aşarak 1660 Super sistem ve attığım monitörü alın.
Hem günümüz oyunları için 4 GB VRAM bile az kaldı. 6 GB VRAM sizi idare eder.
AMD'li bir 1660 Super olsa alırdım İntel'e çok güvenmiyorum çok kalitesiz geliyor bana.
6500xt ile 1660 super arasında ve işlemci yönünde gayet makul bir fiyat farkı. Değer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bi yandanda yani RDR2 gibi oyunlar oynamayacağım. İntel'le ilgili birisi fikir vs. verebilirse attığınız sistemi düşünebilirim.

Son düzenleme:
6500XT ile 1660 Super arasında ve işlemci yönünde gayet makul bir fiyat farkı. Değer.

Hocam 3300X 10105F'ten oyunlarda daha iyi performans veriyor. 6500XT ve 1660S arasında çok küçük fark var. O farkı da 3300X kapatır zaten. Ayrıca attığınız sistemde Power Boost PSU var. Sistemi kimse öyle bir PSU'ya emanet etmek istemez. 6500XT sistemde en kaliteli markalardan Corsair'in PSU'su var.
3300X olan sistem 1500 TL daha ucuz ve daha iyi bile denebilir.

Geri
Yukarı