10.000 TL'ye kadar gaming laptop önerisi

alpcyln

Hectopat
Böyle açılmış onlarca başlık olduğunun farkındayım ancak benim ihtiyacım olan farklı özellikler var. Ondan yenisini açma gereği duydum.

Aradığım özellikler
- İnce olması.
- Ağır olmaması.
- Minimum 750 GB SSD alanı olması.
- Sorunsuz Hackintosh çalışmalı.
- Piyasadaki çoğu oyunu sıkıntısız akıcı oynatabilmesi.

Aradığım özellikler bunlar, Monster'ın bilgisayarları ilgimi çekti ancak onlarda hackintosh çalıştırabilir miyim bilmiyorum. Bütçe 10 Bin TL kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle açılmış onlarca başlık olduğunun farkındayım ancak benim ihtiyacım olan farklı özellikler var. Ondan yenisini açma gereği duydum.

Aradığım özellikler
- İnce olması.
- Ağır olmaması.
- Minimum 750 GB SSD alanı olması.
- Sorunsuz Hackintosh çalışmalı.
- Piyasadaki çoğu oyunu sıkıntısız akıcı oynatabilmesi.

Aradığım özellikler bunlar, Monster'ın bilgisayarları ilgimi çekti ancak onlarda Hackintosh çalıştırabilir miyim bilmiyorum. Bütçe 10 Bin TL kadar.

Monster'ın kasa kalitesi ve bataryası diğer markalara göre kötüdür ama içine diğer markalardan daha gelişmiş donanım koyarlar. (i7 10750H RTX2060 gibi) teknik servisi iyidir. Alınabilir ama genelde önermezler. Tüketici için ucuz seçimdir.

ASUS'un bir modelini buldum. 60Hz ekranı var.

Bu modeli önerecektim ama Hackintosh'un Intel işlemcilerde daha iyi çalıştığını duymuştum.
Çok özel bir yanı yok, RAM takviyesi yapılmalı.

MSI en güvenilir laptop markalarından biridir ama bu modelinin işlemcisi daha düşük ve oyun odaklı. Soğutması o aradığımız MSI kalitesi seviyesinde değil. Kasası tabii ki de sağlam olacaktır. 144Hz panel. Yine 8 GB RAM eklenmeli.

HP'nin bu laptoplarından çok görüyorum ama nasıllar hiç bilmem, bunu da atıyorum.
Yazmamışlar ama ekranın 60Hz olma ihtimali yüksek.

Bunu da buldum, özellikleri fiyatına göre güzel. 144Hz ekran.

Son düzenleme:
Teşekkürler tavsiyeleriniz için bahsettiğiniz MSI modeli ile Monster arasında kaldım şu an. İncelik ve kasa kalitesi v.b konularda MSI cazip duruyor ancak üstüne çok az daha koyarak 2060'lı Monster alabiliyorum. Sizce ne yapayım?
Teşekkürler tavsiyeleriniz için bahsettiğiniz MSI modeli ile Monster arasında kaldım şu an. İncelik ve kasa kalitesi v.b konularda MSI cazip duruyor ancak üstüne çok az daha koyarak 2060'lı Monster alabiliyorum. Sizce ne yapayım?
2060'lıyı aldığımda oyun performansı v.s olarak ciddi artış hisseder miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı