10.000TL bandında Ultrabook önerisi

Bütçe
+/- 10.000 Civarı

XReallyShot

Hectopat
Öncelikle merhabalar, yazılım ile uğraşan birisiyim henüz lisedeyim yani yazılımdan geçimimi sağlamıyorum "işimi görse yeter" bir Ultrabook arıyorum. İşlemci tabanlı HOI4, Don't Starve gibi oyunlar oynamayı severim ama oyun odaklı bir bilgisayar aramıyorum bu durum ikinci planda. Bütçem 10.000TL malum dolar yerinde durmadığı için sürekli fiyatlar değişiyor ben de eski konulardan fikir edinemedim hep uçmuş fiyatlar o yüzden yeni konu açma ihtiyacında bulundum. Benim için önemli olan en az 16 GB RAM ve 512 GB SSD olması. Laptop işlemcilerinden pek anlamıyorum ama AMD'nin h serisi işlemcileri performans işlemcileriymiş sanırım öyle bir bilgi edindim misal 4600H ile 5300u arasında ne gibi fark olur onu da açıklarsanız sevinirim teşekkürler. Bu arada benim için şık ve modern olması da önemli Huawei Matebook D16 Matebook 14 gibi modeller ilgimi çekiyor. 2. el temiz tercihim de olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

+8 GB RAM ekleyebilirsin.

Son düzenleme:
Öncelikle her birinize tavsiyeleri için teşekkür ederim hepsi nedense hiç rast gelmediğim ama kaliteli fiyat performans ürünleri neden daha önce görmedim bilmiyorum.

+8 GB RAM ekleyebilirsin.

Asus model'e Ram yükseltmesi yaparsam garantisi gider mi ? Ayrıca nasıl 0 RAM bulabilirim yoksa başka laptoplardan çıkma mı oluyor ? teşekkürler

Düzenleme: İncelemesinde ramlerin embeded olduğunu yani sonradan yükseltmenin mümkün olmadığını öğrendim.
Lenovo Ideapad Gaming 3 hakkında ne düşünüyorsunuz ? 4800H 1650TI 16GB 512GB versiyonu

Son düzenleme:
@XReallyShot 4800H-1650 Ti'lı Ideapad 3'ün alınabilir olduğunu düşünüyorum oyun ihtiyacınızı da görür.

4600H 6c/12t, daha güçlü bir işlemci.
Sağ olun peki hp pavilion aero 13 hakkında ne düşünüyorsunuz malzeme kalitesi bana pek iç açıcı gelmedi ama aralarında en iyi işlemciye sahip.

Sağ olun peki hp pavilion aero 13 hakkında ne düşünüyorsunuz malzeme kalitesi bana pek iç açıcı gelmedi ama aralarında en iyi işlemciye sahip.
Bildiğim kadarıyla gömülü RAM ile geliyor yani RAM'i 16GB yapamıyorsunuz. Bu kullanımınıza bağlı olarak sorun olabilir.

Ekran kartsız:
Ekran kartlı:

Geri
Yukarı