10.000TL'ye Gaming laptop önerisi

Bütçe
10.000TL=1200$
Daha fazla  
Arkadaşlar bir tane arkadaşın Gaming laptop istiyor bütçesi de 10000TL'ya da 1200 dolar yurtlarından da alabilirmiş. Genellikle LoL'ya da Genshin Impact gibi oyunlar oynuyor pek fazla AAA oyun oynamıyor. Ben de o yüzden ona RTX 3050 Ti yeteceğini düşünüyorum. Ama 1200 doları Türk lirasına çevirip hesap yapmayın. Amazon US'den ya da ASUS'un orijinal sitesinden alırsa dolar cinsinden ödeyecek bu bütçede ne alırsa onu uzun süre idare eder bu konuda çok teknik bilgisi yok o yüzden ona yardımcı olmak istiyorum. Şimdiden size teşekkürler. Aklında i7 11370H lı RTX 3050 Ti tuf daha f15 ya da ryzen 7 li rog u düşünüyor.

Bunun işlemcisi ne kadar ısınıyor arkadaşa 11370h da yeter.

@SütlüTürkKahvesi55, neden illa ki yurtdışından almak istiyorsunuz? Türkiye'den alacağınız için garanti konusu daha risksiz olacaktır.
Yurtdışında modelden modele %30a kadar fiyat fark ediyor, çopu üretici 1 sene global garanti veriyor yada amazon kendisi veriyor. Şahsen garantiye adam gibi gitmeyen, gitse de ilk yılında sorununu belli eden cihaza neden fazla para verilip yurtiçi alınır anlamıyorum.

@tugoli, sorununu en az 1 senede göstereceğini neye dayanarak söylüyorsunuz? Bakarsınız daha ilk haftasımda sorun yaratır, baş ağrıtır. 1 sene global garanti demişsiniz, Türkiye'den alınırsa garantiler 2 seneden başlıyor, 1 sene az bir süre mi sizce?

@tugoli, sorununu en az 1 senede göstereceğini neye dayanarak söylüyorsunuz? Bakarsınız daha ilk haftasımda sorun yaratır, baş ağrıtır. 1 sene global garanti demişsiniz, Türkiye'den alınırsa garantiler 2 seneden başlıyor, 1 sene az bir süre mi sizce?
Fiyat farkına göre değmez. 10larca laptop aldım tavsiye ettim forum geçmişimden görebilirsiniz. Türkiye’den 4 senedir laptop almadım. Neden alayım? Buradaki 3060 fiyatına 3070 geliyor...
1 sene dememin sebebi de tecrübe. Dediğim gibi kişisel bir fikir güvenmeyen almaz.

Benim eski Casper laptop garantisi tam dolduğunda HDD arızası yapmıştı.

Geri
Yukarı