10-11 bin TL arasında sistem toplama

Kara Elf

Decapat
Merhabalar arkadaşlar artık bu fiyat bandında iyi bir laptop ve masaüstü toplamak imkansızlaştı mı yoksa indirimlerde yakalama şansımız var mı? Maddi durumum çok iyi olmadığımdan para biriktirmem zaman aldı, biriktirirken de fırsatları kaçırdım. Benim gibi biri artık sistem toplaması imkansızlaştı mı ciddi durumda moralim bozuldu bir şeye heves ettim ona da ulaşamadım.

Not: Hazır sistem olarak 1650 benzeri sistemler satılıyor farkındayım ama aylarca parayı hazır sistem olarak RTX 3000 serisi veya AMD 6000 serisi gibi sistemler almak için biriktirmiştim şimdi almak imkansızlaştı sanırım.

Son düzenleme:

FantastikTürk

Kilopat
Makaleler
7
Yer
???
RTX 3000 serisi veya AMD 6000 serisi gibi sistemler almak için biriktirmiştim şimdi almak imkansızlaştı sanırım.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

denizhan771

Picopat
Makaleler
4
Yer
Yerel Disk (C:)

Aramun

Centipat
Benim de 11800 bütçem var. En azından RTX 2060 bari almak isterdim. Artık imkansız. Bu bütçeye en fazla 1660 Ti oluyor. :(

Son düzenleyen: Moderatör:

Genzonzi

Centipat
12 sene aralıksız oyun geçmişi olan biri olarak ve daha bugün laptobunu satmış biri olarak yazıyorum. Bende dahil oyunları orta bütçeli insanların bırakması gerektiği kanaatindeyim. O paraya kendini geliştir, spor yap, yazılım dili öğren yada başka bir hobi (geleceğe yönelik), dil öğren, arkadaş edin, dizi/film izle. Valla ben artık akıl sağlığımı yitireceğim. 17.000TL'ye laptobumu sattım fakat masaüstü düşünsem bile 3060 17-18k dan başlıyor. Bence piyasa düzelmeden (düzelirse tabii) bu işi unutun. Artık bilgisayar oynamak bile zengin hobisi oldu. Ben 1650li bilgisayara felan 10-11k bayılmanın gerçekten ama gerçekten çok sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.

sekerr

Hectopat
Oyun uzmanı olarak. Küçüklüğümden beri oyunlarlayım. Moba hariç her türlü oyun alırım. Şimdi sistem alınmaz. İkinci el benim kart Asus Rtx 2060 10 bin Tl satılıyor. Zenginsen alacan sistem dokunmaz. 25 bin bayılcan iyi sistem alıcan. Veya dolar düşmesini bekliycen.

Kastanbolu

Hectopat
Oyun uzmanı olarak. Küçüklüğümden beri oyunlarlayım. Moba hariç her türlü oyun alırım. Şimdi sistem alınmaz. İkinci el benim kart Asus Rtx 2060 10 bin Tl satılıyor. Zenginsen alacan sistem dokunmaz. 25 bin bayılcan iyi sistem alıcan. Veya dolar düşmesini bekliycen.
Ne zaman alınır dostum bu ülkede bir şeyin fiyatı düşüyor mu?
Alınmaz alınmaz diye diye daha beter oluyor.

KS
KS
Kara Elf

Kara Elf

Decapat
12 sene aralıksız oyun geçmişi olan biri olarak ve daha bugün laptobunu satmış biri olarak yazıyorum. Bende dahil oyunları orta bütçeli insanların bırakması gerektiği kanaatindeyim. O paraya kendini geliştir, spor yap, yazılım dili öğren yada başka bir hobi (geleceğe yönelik), dil öğren, arkadaş edin, dizi/film izle. Valla ben artık akıl sağlığımı yitireceğim. 17.000TL'ye laptobumu sattım fakat masaüstü düşünsem bile 3060 17-18k dan başlıyor. Bence piyasa düzelmeden (düzelirse tabii) bu işi unutun. Artık bilgisayar oynamak bile zengin hobisi oldu. Ben 1650li bilgisayara felan 10-11k bayılmanın gerçekten ama gerçekten çok sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.
Hocam bir yönden haklısın ama ekonomi daha kötüye giderse alma şansımız hiç olmayacak zaten aldığımız her şey birkaç gün sonra değer kazanıyor şu an indirimlerde bir bilgisayar almak insanlar yatırım gözüyle bakmaya başladı alıp birkaç hafta sonra daha fazla pahalıya satıyorlar artık nereye doğru gidiyorsak hiç içaçıcı değil.

Yukarı