10-15 bin TL arası laptop önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, RTX serisi veya en az 1660 Ti ekran kartlı, i7 8750H veya i7 9750H işlemcili, 17.3 boyutunda ve mümkünse 32 GB RAM'i olan bir laptop arıyorum, fiyat aralığının sebebini şöyle açıklayayım: Bende MSI GE75 Raider var, 15.000 TL'ye almıştım geçen yıl. Arkadaşım da bu tarz bir laptopu bu fiyata arıyor ama ben bu fiyata bu özelliklerde laptop bulamadım. Parasını hak edecek laptop önerilerinizi bekliyorum. Şu anda aklımızdaki model şu:

Fiyat konusunda esneğiz ama 15 bin liraya da 2060 ekran kartlı 16 GB RAM'li ürün almak istemiyoruz. Bu ürün gibi F/P ürünleri önerebilirseniz sevinirim. Kendim de araştırıyorum fakat pek bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
monster düşünmüyoruz hocam eski bir monster kullanıcısı olarak da taqvsiye etmiyorum yeterince kurumsal değiller. Ayrıca ne zaman baksam stokalrda yok :)) yok satıyorlar sanırım ama çevremde kullanan 1 kişi var sadece..

monster düşünmüyoruz hocam eski bir monster kullanıcısı olarak da taqvsiye etmiyorum yeterince kurumsal değiller. Ayrıca ne zaman baksam stokalrda yok :)) yok satıyorlar sanırım ama çevremde kullanan 1 kişi var sadece..
Ben de kullanıyorum 2 senedir. Şimdiye bir eksiklerini görmedim. Elbette karar senin tabi

Laptop tavsiye konusunun meşhur elemanı ben olmak istemem fakat 3-4 yıl oyun laptopu sayılabilecek bir model kullanıp bir sene kadar önce masaüstüne geçmiş birisi olarak soruyorum. Bu paraya fersah fersah iyi performans verecek bir masaüstü alınıp yanına da çok çok daha rahat taşınabilecek bir ultrabook falan almak varken neden böyle bir şey yapıyor arkadaşınız? Bence durumu iyi değerlendirsin, gerçekten her gün farklı yerde oyun oynaması gerekiyor mu yani? Arkadaş grubumla bunu tartışıp neredeyse hepimiz masaüstüne döndük, herkes de halinden çok memnun.
ben de tamamen katılıyorum fakat ben de arkadaşım da mimarız. Yani amaç oyun değil. Çizim, render, ve sunum için taşıyoruz laptop'ları. Ayrıca şehir içi dışı bir çok işimiz oluyor. Oyun ana amaç değil. Ben de size katılıyorum bu konuda laptop'un turbo fanı bile kullanmamak için yeterli. Hatta imkan bulursam masaüstü sistemi toplayıp laptop'u sadece taşınabilir işlerim için kullanacağım. Ama ihtiyaçlarımız doğrultusunda hareket ettiğimiz için şuanda laptoplarla devam etmek zorundayız maalesef.

Render ağırlıklı için ryzen 4000 serisi öneririm. Hem pil ömrü daha yüksek olur hem de 8 çekirdek ile performans anlamında sizi daha memnun eder.
Şimdilik tek bu var. 17.3" şimdilik yok ama ekran o kadar büyük sorun teşkil etmiyorsa ilave ram alınıp kullanılabilir. Render anlamında da Intel 9980h ile yarışıyor ki bu fiyata o işlemcili laptop bulmak imkansız.

Geri
Yukarı