10-15 bin TL IPS ekranlı laptop tavsiyesi

Daha fazla  
Merhaba. Yüksek lisans öğrencisi arkadaşım için laptop bakıyoruz. Kullanım amacı tez yazmak, film izlemek, keyifli vakit geçirmek olacak.

Mutlaka olsun dediğimiz özellikler:

-En az 8 GB RAM.
-En az i5 işlemci.
-Mümkünse 12'inci nesil işlemci.
-Kaliteli IPS ekran.
-Kaliteli bir kasa.
-Bütçe 10-15 arası diyebiliriz.

Neler tavsiye edersiniz?

(IPS ekran dedim ama OLED de olur hani varsa bu bütçede :D Anlamışsınızdır demek istediğimi.)

Merhaba. Yüksek lisans öğrencisi arkadaşım için laptop bakıyoruz. Kullanım amacı tez yazmak, film izlemek, keyifli vakit geçirmek olacak.

Mutlaka olsun dediğimiz özellikler:

-En az 8 GB RAM.
-En az i5 işlemci.
-Mümkünse 12'inci nesil işlemci.
-Kaliteli IPS ekran.
-Kaliteli bir kasa.
-Bütçe 10-15 arası diyebiliriz.

Neler tavsiye edersiniz?

(IPS ekran dedim ama OLED de olur hani varsa bu bütçede :D anlamışsınızdır demek istediğimi.)

TN panel ama kaliteli olursa daha iyi olur.

]

TN panel ama kaliteli olursa daha iyi olur.

]
Güzelmiş bu gerçekten de. H işlemcisi oldukça performanslı olur değil mi? Uzun yıllar office/internet/film benzeri işleri halledebilir.

Lenovo ThinkBook serisine bakın derim kendim kullanıyorum gayet kaliteli ve şık cihazlar, klavye aydınlatması parmak izi vs. var çoğu modelde. Isınma sorunu da yok epey sessiz.

Bendeki cihaz bu. Kasmadan etmeden iş görecek en ucuz cihaz yani; Lenovo Thinkbook 15 G3 21A40039TX Ryzen R5 5500U 8 GB 512 GB SSD Radeon Graphics 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Macbook Air acaba iyi olabilir mi ? Hem kullanışlı hem IPS 2K ekranı var.
Üstüne 1 milyon daha koyup Passat alsın bence.

Son düzenleme:
Macbook Air acaba iyi olabilir mi ? Hem kullanışlı hem IPS 2K ekranı var.
Lenovo ThinkBook serisine bakın derim kendim kullanıyorum gayet kaliteli ve şık cihazlar, klavye aydınlatması parmak izi vs. var çoğu modelde. Isınma sorunu da yok epey sessiz.

Bendeki cihaz bu. Kasmadan etmeden iş görecek en ucuz cihaz yani; Lenovo Thinkbook 15 G3 21A40039TX Ryzen R5 5500U 8 GB 512 GB SSD Radeon Graphics 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Üstüne 1 milyon daha koyup Passat alsın bence.
Bütçen yeterse bakılabilir.

M1 Air alman iyi olur.
Teşekkürler. M1 de söyleyeyim, arkadaşım bütçesini arttırabilir mi emin değilim ama.

Geri
Yukarı