10.5.8 Macbook'a nasıl USB'den Mavericks yüklerim?

selvican

Hectopat
Merhabalar,

Şu an kullanmis olduğum MacBook'un üzerinde 10.5.8 versiyonu var. Zamanla cikan programlar 10.6 ve üzeri sistemleri kabul ettigi icin sistemi yükseltme gereksiniminde bulundum.

Mavericks'i ne yazik ki AppStore den indirebilmek gibi bir sansim da yok, orasi da sistem gereksinimi olarak 10.6 versiyonu olani snow leopard ve üzerini kabul ediyor.

İnternet üzerinden Mavericks 10.9.2 iso dosyasini indirdim, yaklasik olarak 5.66 GB büyüklügünde.

Disk utility üzerinden 8GB büyüklügündeki bir USB flash bellege booten yapmaya calistim, formatlama, partition olaylarini yaptiktan sonra bir sonraki adimlarda hatalar ile karsilastim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube üzerinden takip ettiğim bir video ile booten yapmaya calisiyorum. Örnegin bu video nun 3.35 deki Sharedsupport dosyasi bende yok. Olmadigi icinde isleme devam edemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı