10.9.3 Güncelleme Sonrası Ekran Kartı Problemi

anarsist

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Binbir zahmet kurduğum 10.9.1 sürümünü günceller güncellemez ekran kartı kafayı yedi.
[Başarılı Kurulum] Lenovo Y550 Mavericks | Technopat Sosyal
Sorun şu Ekran gelmiyor. Ses var... görüntü yok.
Denemediğim kalmadı. 4 defa baştan 10.9.1 kurup ayarları kontrol ederek güncelledim sonuç hüsran.
GraphicsEnabler=Yes yada GraphicsEnabler=No İşe Yaramıyor. @Recep Baltaş

Aslında sorunun çözümü graphicsenabler gibi görünüyor fakat işe yaramıyor. 10.9.1 de GraphicsEnabler=Yes Komutu girmeden boot ettiğimde aynı hatayı alıyordum.
Çözüm önerilerini tek tek deneyeceğim 15 saattir denemediğim ne kaldı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"GraphicsEnabler=Yes, IGPEnabler=No" dostum bende işe yaramadı ama yarayanlar varmış(tonymac). Bir dene istersen.

Nvidia GeForce GT 240M 1024 MB

10.9.3 gülcellemesi yapan arkadaşlar;
OS X 10.9.3 Update
Bu sayfadan açıklamaları okuyup verilen linkten 10.9.3 uyumlu nvidia sürümünü indirin.
Kolay gelsin.

(smpbios Mac pro 3.1 olmadan yüklenmedi)

Dostum denedim değişen yok "nvda_drv=1" yazdım GraphicsEnabler-Yes" yazdım yok. Yalnız şunu fark ettim hdmi üzerinden bilgisayar çalışıyor. kısa kopmalar var ama. Zaten Driver'ı da bu yolla yükledim. HDMI çalışıyor lcd çalışmıyor delirecem.

@Recep Baltaş

Hdmi ve vga portlarından görüntü alabiliyorum. Fakat laptop lcdsinden alamıyorum. @Recep Baltaş bu sorunla ilgili kaynaklarıda taradım. Tüm önerilenleri uyguladım. Sonuç aynı. Harici ekrandan girdiğimde laptop lcdsi ekranlar seçeneğinde görünmüyor.

Chameleon. PCIRootUID=0/1/ olarak denedim. olmadı. En son 10.9.3 içindeki nvidia kextlerini sildim yerine 10.9.1 kextleri koydum. Kurulum tamalandı üstbar saydam değil doğal olarak. nVidia web driver kurdum. nvda_drv=1 ile sorun devam ediyor siyah ekran. nvda_drv_0 üst bar saydam değil.

Sorunu yaşayanlar PCIRootUID=0 ile çözmüşler Clover'da. Dene, olmazsa şöyle yap:

Bütün NVDA*.kext'lerini 10.9.2 ile değiştir, donanımsal hızlandırma olmayacak. Sonra GeForce*.kext'lerini de 10.9.2 ile değiştirdiğinde donanımsal hızlandırma da gelecek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı