10 bin TL dayanıklı telefon önerisi

dgknyl

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Yazılım
Merhaba, mevcutta 7 yıldır iPhone 6s kullanıyorum, maksimum 10 bin TL bütçeye +/- 1000 TL fark edebilir. Genelde motosiklet üzerinde kullanacağım. Aradığım özellikler;
- Ekran açık navigasyon durumunda uzun süre şarjı dayansın.
- Genelde Bluetooth (kulaklık) aktif olacak internet üzerinden müzik dinletecek.
- Dayanıklı; motosiklet titreşiminden kaynaklı sallanmalarda, ekranı, sensörü, jiroskopu vs. bozulmayacak sağlam olması.

Telefon ile oyun oynamıyorum, sosyal medya çok az kullanıyorum, arka kamerayla güzel gördüğüm manzaraların fotoğrafını ve motosiklet ile giderken durakladığım noktalarda birkaç fotoğraf çekerim. Süper çekmesine gerek yok göze hitap etsin yeter, anı olarak saklıyorum. Birkaç telefon gözüme çarptı.
  • Redmi Note 10 Pro
  • Redmi Note 11 Pro (10 Pro daha iyi duruyor gibi)
  • Galaxy A73 (indirime girerse)
  • Galasy S20 FE (indirime girerse)
  • POCO X4 Pro 5G

Bu yazdıklarım olmak zorunda değil ben internette/forumda baktığım kadarıyla bunları eleyebildim. Önerilerinizi bekliyorum.

En güncel hangisiyse onu almanızı tavsiye ederim. Eğer alabiliyorsanız da s20 fe yazdıklarınızın içerisinde en iyisidir kalite olarak.

Merhaba, mevcutta 7 yıldır iPhone 6S kullanıyorum, maksimum 10 bin TL bütçeye +/- 1000 TL fark edebilir. Genelde motosiklet üzerinde kullanacağım. Aradığım özellikler;
- Genelde Bluetooth (kulaklık) aktif olacak internet üzerinden müzik dinletecek.
- Dayanıklı; motosiklet titreşiminden kaynaklı sallanmalarda, ekranı, sensörü, jiroskopu vs. bozulmayacak sağlam olması.

Telefon ile oyun oynamıyorum, sosyal medya çok az kullanıyorum, arka kamerayla güzel gördüğüm manzaraların fotoğrafını ve motosiklet ile giderken durakladığım noktalarda birkaç fotoğraf çekerim. Süper çekmesine gerek yok göze hitap etsin yeter, anı olarak saklıyorum. Birkaç telefon gözüme çarptı.
  • Redmi Note 10 Pro.
  • POCO X4 Pro 5G.

Bu yazdıklarım olmak zorunda değil ben internette/forumda baktığım kadarıyla bunları eleyebildim. Önerilerinizi bekliyorum.

Samsung A52 ve A72 güzeldir.

Merhaba, mevcutta 7 yıldır iPhone 6s kullanıyorum, maksimum 10 bin TL bütçeye +/- 1000 TL fark edebilir. Genelde motosiklet üzerinde kullanacağım. Aradığım özellikler;

• Redmi Note 10 Pro
  • POCO X4 Pro 5G

Seçimleriniz arasından S20 Ve A73 alınabilir. S20 önerebilirim.

A73'ün TR varyantında Gorilla Glass 3 var, S20 FE modeli de Gorilla Glass 3 ile korunmakta. Benim tavsiyem S20 FE Snapdragon alman yönünde.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. S20 FE modelinin 3 yıllık olması, gelecekteki bazı güncellemeleri almaması ileride bir sıkıntı olur mu? Kolay kolay telefon değiştiren birisi değilim.

21 Mart'ta Samsung A34 çıkacak onu bekleyebilirsiniz.
Evet biraz araştırdım. S20FE yerine güncellik adına F/P tercih edilebilir duruyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı