10 ila 12 bin arası yarış bisikleti önerisi

Cristo20

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, boyum 174, kilom 95. Yarış bisikleti almak istiyorum. Daha önce uzun süre dağ bisikleti kullandım. Kilom o zamanlar 83 civarıydı, bıraktım. 7 ayda 95 kilo oldum. Şu an olduğum şehirde hep yolda süreceğimden yol yarış almak istiyorum. Öneriniz var mı? Ben Mosso Cavalier 700 olarak düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Bisiklet olur ve ya olmaz sağlığınızı ve kilonuzu (özel durumlar yoksa) dengelemek için yürüyüş, koşu ile destekleyin. Belirlediğiniz bütçe aralığında kadro ve grup seti aşağı yukarı benzer özelliklerde olacak. Mosso tercih edilebilir, kötü bir kadro seti yok özellikle Ankara'da çok fazla görüyorum.

Kadro seti pedallar hariç 11 kg civarında. Bir yol bisikleti için fena sayılmaz güzel bir ağırlık. Kadro seti oldukça rijit ve keskin, jant profilleride kabul edilebilir kalınlıkta görünüyor, egzotik bisikletlerden farksız. Ancak yolda ne kadar verimli olur o konuda bir yorum yapamıyorum. Belirlediğiniz bütçe aralığında grup seti 'tourney' mevcut. İsterim ki grup setiniz Tiagra olsun, oda olmadı Sora ile başlamış olun. Son iki yılda her şeyin 5 katına çıktığı piyasada bisiklet sektörüde nasibini aldı. Kadro setleri ne kadar yerli olsa da ekipmanda dışarıya bağımlıyız. Başlangıç seviyesinde Tiagra ile başlanırdı, firmalar diğer setleri dahil bile etmezlerdi ancak durum o kadar kötü ki pazar devam edebilsin diye bu seviyelere kadar geldi.

Önerim Salcano XRS044 Sora olur. Mosso Cavalier tercih edecekseniz grup setini mümkün olduğu kadar yükseltmeye çalışın. Aynakol ve ruble oranları başlangıç için önemli bir detay, bunu hesaba katmayı unutmayın. Tavsiyem 50x34 - 11-32 şeklinde. Bol kadans yaparak alışmayı hızlandırır sonra ufak güncellemelere başlarsınız. Sormak istediğiniz detaylar olursa buradayım.

Merhaba. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Bisiklet olur veya olmaz sağlığınızı ve kilonuzu (özel durumlar yoksa) dengelemek için yürüyüş, koşu ile destekleyin. Belirlediğiniz bütçe aralığında kadro ve grup seti aşağı yukarı benzer özelliklerde olacak. Mosso tercih edilebilir, kötü bir kadro seti yok özellikle Ankara'da çok fazla görüyorum.

Kadro seti pedallar hariç 11 kg civarında. Bir yol bisikleti için fena sayılmaz güzel bir ağırlık. Kadro seti oldukça rijit ve keskin, jant profilleride kabul edilebilir kalınlıkta görünüyor, egzotik bisikletlerden farksız. Ancak yolda ne kadar verimli olur o konuda bir yorum yapamıyorum. Belirlediğiniz bütçe aralığında grup seti 'tourney' mevcut. İsterim ki grup setiniz Tiagra olsun, o da olmadı Sora ile başlamış olun. Son iki yılda her şeyin 5 katına çıktığı piyasada bisiklet sektörüde nasibini aldı. Kadro setleri ne kadar yerli olsa da ekipmanda dışarıya bağımlıyız. Başlangıç seviyesinde Tiagra ile başlanırdı, firmalar diğer setleri dahil bile etmezlerdi ancak durum o kadar kötü ki pazar devam edebilsin diye bu seviyelere kadar geldi.

Önerim Salcano XRS044 Sora olur. Mosso Cavalier tercih edecekseniz grup setini mümkün olduğu kadar yükseltmeye çalışın. Aynakol ve ruble oranları başlangıç için önemli bir detay, bunu hesaba katmayı unutmayın. Tavsiyem 50x34 - 11-32 şeklinde. Bol kadans yaparak alışmayı hızlandırır sonra ufak güncellemelere başlarsınız. Sormak istediğiniz detaylar olursa buradayım.

Hocam yorumunuz için çok teşekkürler xrs 044 eski modeli aşırı hoşuma gidiyor ama sıfır olarak satılan 044'ün tipi bayağı kötü, gönül tiagra veya 105 set isterdi ama malum fiyatlar, benim yapabildiğim tek egzersiz bisiklet maalesef önceden uzun süre basketbol oynadım 75 kilo civarıydım sonra lise sonda sınav zamanı 83 kiloya çıktım basketbol oynarken ayak bileklerim durmadan burkulmaya başladı o yüzden spor seçeneğim sadece bisiklet gibi duruyor, bilginiz bayağı var gibi özelden ayrı bir soru sorsam olur mu?

Hocam yorumunuz için çok teşekkürler xrs 044 eski modeli aşırı hoşuma gidiyor ama sıfır olarak satılan 044'ün tipi bayağı kötü, gönül tiagra veya 105 set isterdi ama malum fiyatlar, benim yapabildiğim tek egzersiz bisiklet maalesef önceden uzun süre basketbol oynadım 75 kilo civarıydım sonra lise sonda sınav zamanı 83 kiloya çıktım basketbol oynarken ayak bileklerim durmadan burkulmaya başladı o yüzden spor seçeneğim sadece bisiklet gibi duruyor, bilginiz bayağı var gibi özelden ayrı bir soru sorsam olur mu?
Çok geçmiş olsun. Aksaklıklar hayatımızdan eksik olmuyor maalesef, yalnız değilsiniz. Eski XRS044 kadro oldukça iyi, başlangıç için güzel bir model olurdu. Yeni modelini biraz daha UCI lisanslı XRS001 modeline benzettiler. Komponentler iyi olursa sürmekten keyif alırsınız. Dilim döndüğünce yardımcı olabilirim, ne zaman isterseniz.

Çok geçmiş olsun. Aksaklıklar hayatımızdan eksik olmuyor maalesef, yalnız değilsiniz. Eski XRS044 kadro oldukça iyi, başlangıç için güzel bir model olurdu. Yeni modelini biraz daha ucı lisanslı XRS001 modeline benzettiler. Komponentler iyi olursa sürmekten keyif alırsınız. Dilim döndüğünce yardımcı olabilirim, ne zaman isterseniz.

Atacaktım da mesaj seçeneğiniz kapalı sanırım yazamadım.

İzin çıkmadı sanırım hocam bu bisiklete bayağı masraf yapılmış 2. elde bunu almaya değer mi yoksa 14K verip düz sıfır stock halini mi alayım? https://www.sahibinden.com/ilan/iki...dasi-cavalier-700-sora-setli-1100137047/detay
Evet onaylanmıyor maalesef. SPD pedallar PD-R 540 başlangıç seviyesinde, gidon Shimano PRO güzel ürün fi'zi:k gidon bantıda mm ve kalitesine göre tercih edilen bir bant. Lastiklerin yuvarlanma direnci yüksek ve mukavemetli bir lastik. Tercih ettiğim bir lastik modeli. Ekstraları düşünürseniz az da olsa masraf edilmiş ancak tercih etmezdim. Bisikletin ayrıca kullanıma bağlı aynakol ve ruble aşınma durumuda önemli. Favori listenizde bulunsun, bisikletin stok halini almanız size birşey kaybettirmez. Alacağınız ikinci el bisikletleri gerekirse detaylı değerlendirelim.

Son düzenleme:
Evet onaylanmıyor maalesef. SPD pedallar pd-r 540 başlangıç seviyesinde, gidon Shimano Pro güzel ürün fi'zi: K gidon bandıda mm ve kalitesine göre tercih edilen bir bant. Lastiklerin yuvarlanma direnci yüksek ve mukavemetli bir lastik. Tercih ettiğim bir lastik modeli. Ekstraları düşünürseniz az da olsa masraf edilmiş ancak tercih etmezdim. Bisikletin ayrıca kullanıma bağlı aynakol ve ruble aşınma durumuda önemli. Favori listenizde bulunsun, bisikletin stok halini almanız size bir şey kaybettirmez. Alacağınız ikinci el bisikletleri gerekirse detaylı değerlendirelim.

Hocam sıfır şunu al diyebileceğiniz bir bisiklet var mıdır yoksa Mosso sora almayı düşünüyorum 15'e veya derseniz 14'e clarislisini al onu da alabilirim 2. el araştırıyorum ama başka bir şey bulamadım. Bir de bu attığım ilanı pazarlık yapıp biraz daha düşürürsem alınır mı? Satan kişi arkadaşımın arkadaşı belki 10 civarına kapatabilirim.

Hocam sıfır şunu al diyebileceğiniz bir bisiklet var mıdır yoksa Mosso sora almayı düşünüyorum 15'e veya derseniz 14'e clarislisini al onu da alabilirim 2. el araştırıyorum ama başka bir şey bulamadım. Bir de bu attığım ilanı pazarlık yapıp biraz daha düşürürsem alınır mı? Satan kişi arkadaşımın arkadaşı belki 10 civarına kapatabilirim.
İkinci el alacağınız örnekte ki Mosso için fiyat biraz yüksek. Üzerinde ki gidonun, gidon bantının şu aşamada sizin için bir önemi yok. Aynı şekilde SPD pedallar pek matah sayılmaz ve iyi durumda değiller. Lastik ihtiyacınız stok lastik takımlarında bir sonra başlar yenisini alırsınız.

İkinci el bakacak olursanız Tiagra grup setli bisikletler var; Peugeot R14, Carraro CR052, Kron RC4000 gibi modellere bakabilirsiniz. Kadro set yılları yeni ve komponent kaliteleri yüksek. Özellikle Peugeot R14 bulabilirseniz tadından yenmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı