10. nesil sisteme Windows 7 kurulur mu?

Daha fazla  
Merhaba. 10. nesil işlemcili sistemime Windows 7 kurmak sıkıntı çıkarır mı? Desteğinin kesildiğini biliyorum. Sadece merak ettiğim sistemimde sıkıntısız çalışır mı? Sorun çıkarsada bunlar çözülebilir sorunlar mı? Çunkü Windows 7'yi kullanmak istiyorum ve sanal makinede sevmiyorum.

Çıkaracağı sıkıntılar nelerdir? Önüne geçilebilir mi?
Sürücü problemleri temel olarak. Stabil çalışmayabilir çünkü 10.Nesil Intel Core işlemciler Windows 10 için tasarlandı hocam. En basit Windows 8.1 kursanız güncelleme alamazsınız. Önüne geçilebilir mi bilemem ama geçilirse stabil de olmaz.

Sürücü problemleri temel olarak. Stabil çalışmayabilir çünkü 10.Nesil Intel Core işlemciler Windows 10 için tasarlandı hocam. En basit Windows 8.1 kursanız güncelleme alamazsınız. Önüne geçilebilir mi bilemem ama geçilirse stabil de olmaz.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurarsınız da çok fazla sorun çıkarma ihtimali var. Sürücü desteği yok mesela. Bunların dışında DirectX konusunda da sorun çekebilirsiniz. Yani DX12 gerektiren programlar ve oyunlarda düşük FPS alırsınız veya çalıştıramayabilirsiniz.

Merhaba. 10. nesil işlemcili sistemime Windows 7 kurmak sıkıntı çıkarır mı? Desteğinin kesildiğini biliyorum. Sadece merak ettiğim sistemimde sıkıntısız çalışır mı? Sorun çıkarsada bunlar çözülebilir sorunlar mı? Çunkü Windows 7'yi kullanmak istiyorum ve sanal makinede sevmiyorum.
8.1 bile olmuyor. 8. Nesilde 8.1 desteği yok mesela. 6. Nesil ve üstü Win 7 kursan bile sürücüler olmuyor. 8. Nesile Win 8.1 kurup sürücüleri kuramadım bi Roblox açtım 8 fps. Windows 10'da 100 FPS.

Yüklenebilme olasılığı var ama sürücü problemi yaşamanız muhtemel. Eğer isterseniz sanal makine kullanabilirsiniz ama onun dışında performanslı bir şekilde sisteminizi kullanamazsınız. Belki bir ihtimal ile Windows 8.1 kurma ihtimaliniz var ama bu bile gerçekten zor olabilir.

Geri
Yukarı