10 Nisan 2021 vakaları açıklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sonucu ne olacak merak ediyorum.

21 günlük kapanma olsa da bir şey değişmeyecek, yasakları artık tınlayan yok. Ramazan Bayramı nedeniyle yine tüm marketler ve esfanlar açık kalır. Cumartesi günleri yasak geldi mesela evin önünden hala vızır vızır bisiklet araba geçiyor. Hiç görmediğim kadar köpek dolaştıran falan olmuş =)
Geçen sene ki titizlik kimsede yok, ben onu anlamıyorum virüsün şimdiki hali daha etkili mutasyon geçirdi.

Geçen sene ki titizlik kimsede yok, ben onu anlamıyorum virüsün şimdiki hali daha etkili mutasyon geçirdi.
Öğrenilmiş çaresizlik diyorum ben artık =)
Eskiden marketten manavdan aldığım ürünleri yıkar öyle yerleştirirdim, şimdi direkt dolaba atıyorum.

Öğrenilmiş çaresizlik diyorum ben artık =)
Eskiden marketten manavdan aldığım ürünleri yıkar öyle yerleştirirdim, şimdi direkt dolaba atıyorum.

Eşya ve gıda ürünlerinden kolay geçmez zaten yıkıyorsun yemeden önce, ben yine de kurstan gelince kalemlerimi alkollü mendil ile siliyorum ya da elime kolonya döküp elimde karıştırıyorum :)
maske takılı olacak düzgün şekilde %95 korur, geri kalan %5'lik kısım senin maskeyi elleyip ya da temas sonrası ellerini ağız ve eline yüzüne götürmenden kaynaklanıyor ve bir de mesafe önemli. Basit olan iki üç şu kurallara uysak sorun yok. Çin'e diyorlar aşısız yendi aşısını olmayalım diye kardeşim Çin'de normal grip olan bile maske takıyor kurallara uyuyor adamlar, gerçekten Uzak Doğu ülkelerinde böyle maske takmayanları da döverek taktırdı adamlar.

Tablonun toz pembelik yanı yok. Yayınlanan tablo son derece içler acısı.
Toz pembe derken vaka sayılarının gerçek vaka sayılarından kat kat az olduğunu vurguladım.

Bende biliyorum bu tablonun toz pembelik yanı olmadığını, 100K vaka varsa 52K yazıp kısıyorlar tabloyu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı