10. sınıf konuları nasıl çalışılmalı?

Bence tekrar yapıp sonra orta seviye test çözerseniz iyi pekişir. Sınav için soruyorsanız da okulunuza bağlı olarak değişir, fen lisesindeyseniz orta seviye kaynak üzerine daha zor seviye bir kaynaktan test çözerek halledersiniz eğer fen lisesi değilse sadece tekrar ve orta seviye testlerle halledersiniz.

Sınav için soruyorsanız da okulunuza bağlı olarak değişir, fen lisesindeyseniz orta seviye kaynak üzerine daha zor seviye bir kaynaktan test çözerek halledersiniz eğer fen lisesi değilse sadece tekrar ve orta seviye testlerle halledersiniz.
Hocam, okula göre kıyaslamak yanlış bir şey. Genelleme yaparsak dediğiniz gibi olabilir ancak birine böyle yaklaşmak biraz değişik geldi.

Hocam, okula göre kıyaslamak yanlış bir şey. Genelleme yaparsak dediğiniz gibi olabilir ancak birine böyle yaklaşmak biraz değişik geldi.
Okul veya neden istediğini belirtmediği için genelleme yapmak durumunda kaldım, kendi tecrübelerime dayanarak söyledim ben fen lisesindeydim ama başka liselerde arkadaşlarım vardı o yüzden genel olarak bu şekilde yapılması gerekiyor. Ve okula göre kıyaslamanın yanlış olmadığını düşünüyorum fen liselerinin hem müfredatı fazla hem de çoğu ( yine çoğu diyorum puansız özel fen lisesinde falansa bilemem ) zorlayıcı sınavlar yapıyor. Dediğim gibi önceden çok fazla okulun yazılısını inceleme fırsatım oldu.

Okul veya neden istediğini belirtmediği için genelleme yapmak durumunda kaldım, kendi tecrübelerime dayanarak söyledim ben fen lisesindeydim ama başka liselerde arkadaşlarım vardı o yüzden genel olarak bu şekilde yapılması gerekiyor. Ve okula göre kıyaslamanın yanlış olmadığını düşünüyorum fen liselerinin hem müfredatı fazla hem de çoğu ( yine çoğu diyorum puansız özel fen lisesinde falansa bilemem ) zorlayıcı sınavlar yapıyor. Dediğim gibi önceden çok fazla okulun yazılısını inceleme fırsatım oldu.

Bence de yanlış değil, sınavlarda sorunlanlar, alınan kaynaklar vb. şeylerde bile hangi lise olduğuna bakılıyor. Mesela ben anadoludayım, kitaplarda fen liseleri için yazan yerleri çözmüyoruz

Düzenli tekrar, düzenli soru çözümü, anlaşılmayan yerlerin anlaşılana kadar üzerine gidilmesi. Bu 3 madde yeterli olacaktır. Eğer bir sayısal öğrencisi olacaksanız matematikte fonksiyonlar, kimyada mol konularını adınız gibi öğrenin. İşinize yarayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı