10. sınıf öğrencisi TYT'ye başlamalı mı?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar 10. Sınıfa gidiyorum ve üniversite hedefim var. AYT ye 11 de çalışmaya başlicam. Yarım dönemde veya 1 yılda TYT bitirilir mi? Görüşleriniz benim için çok önemli, teşekkürler şimdiden.

Ben bu yıl kazandım üniversiteyi kesinlikte YKS'ye başlamalısın.
Arkadaşlar 10. Sınıfa gidiyorum ve üniversite hedefim var. AYT ye 11 de çalışmaya başlicam. Yarım dönemde veya 1 yılda TYT bitirilir mi? Görüşleriniz benim için çok önemli, teşekkürler şimdiden.
Hayır dostum başlama. Yazılılarına yönelik çalışman senin için en doğrusu olacak. İstediğin kadar çalış TYT unutacaksın 10'un sonuna geldiğinde. O yüzden OBP puanını yüksek tutmak için sadece yazılılarına yönelik çalış.
Kaldı ki bitirmeye çalışsan yetiştiremezsin, okula gidiyorsan. Bitir diyenleri bırak, bitirmiş olsan bile bu bir şey anlam ifade etmeyecek. Bunu 10.sınıfın sonuna geldiğinde anlarsın. Böyle bir işe kalkışma, 10.sınıfın tadını çıkar derim.

Hayır dostum başlama. Yazılılarına yönelik çalışman senin için en doğrusu olacak. İstediğin kadar çalış TYT unutacaksın 10'un sonuna geldiğinde. O yüzden OBP puanını yüksek tutmak için sadece yazılılarına yönelik çalış.
Kaldı ki bitirmeye çalışsan yetiştiremezsin, okula gidiyorsan. Bitir diyenleri bırak, bitirmiş olsan bile bu bir şey anlam ifade etmeyecek. Bunu 10.sınıfın sonuna geldiğinde anlarsın. Böyle bir işe kalkışma, 10.sınıfın tadını çıkar derim.
Peki ne zaman başlayacağım? Ablalarım abilerim veya arkadaşlarımın büyükleri AYT sınavına 11 de başla dediler, o zaman TYT sınavına 10. sınıftan başlamak lazım. Haklısınız okula gidiyorum bitiremem yazımı feda etmeye razıyımda pek mümkün değil. Sınavlara çalışmak daha mantıklı geliyor, OBP puanım çok iyi değil teşekkür alsam yeter bana.

Peki ne zaman başlayacağım? Ablalarım abilerim veya arkadaşlarımın büyükleri AYT sınavına 11 de başla dediler, o zaman TYT sınavına 10. sınıftan başlamak lazım. Haklısınız okula gidiyorum bitiremem yazımı feda etmeye razıyımda pek mümkün değil. Sınavlara çalışmak daha mantıklı geliyor, OBP puanım çok iyi değil teşekkür alsam yeter bana.
Teşşekür alsam yeter bana diye düşünme sakın çalış alabileceğin en yüksek notu al yazılılarda. Sadece AYT sınavına değil TYT sınavına da 11'de başlanır. 11'de başla yazın bitmiş olur zaten. Eğer gideceğin bir dershane veya okul kursu olursa onlar zaten bitirir. Dershanede de okul kursu da gitmezsen okul TYT'yi pek sallamaz kendin çalışırsın ama okula gidersen bu iş zor. O zaman yazın kendin halletmek zorunda kalırsın o da zor değil 2 ayda bitiyor 11'e geç TYT ne ki diyeceksin zaten.
Kısadan hisse 11'de başlarsın hatta başlatırlar yazın biter. Çevrenden duya duya ne ne oluyor öğrenirsin zaten.

9-10 da TYT'yi 11-12 de AYT'yi bitirirsen çok rahat edersin, öteki türlü 11 de veya 12 de TYT çalışmaya kalkarsan konular karışıyor TYT mi AYT mi hangisine odaklanacağını seçemiyorsun hazır 10 da iken TYT'yi bitir çok rahat edersin.

Eğer illa da üniversite sınavına yönelik çalışayım diyorsan o zaman matematik konularını hallet ve kitap oku.
Hocam şöyle yapılsa olur mu sizce?
Matematiği halletse. Kitap okumaya da ağırlık verse, paragraf falan çözüp okuma işini de halletse.
Zaten feni derslerde öğrense, günlük tekrarını vs. yapsa normal bir şekilde.
Matematiği hallederse AYT matematiğine baksa. İlerlediği kadar gitse. Ya da çok detaya girmeden öğrense.
Zamanı geldiğinde öğrenirken kolay olur.
Ben böyle bir şey düşünüyorum da.

Yeni konular

Geri
Yukarı