10. sınıfta 13 puan daha fazla isteyen liseye nakil yapılabilir mi?

perfectoo

Hectopat
Merhaba, ben şu anda 10. sınıftayım. Olduğum liseye 354 puan ile geldim. Olduğum lise puan ile girilen bir mesleki teknik lise. Gitmek istediğim lise bir imam-hatip proje lisesi. Gitmek istediğim lise, benim dönemimde 367 puan ile kapattı ve şu an 10. sınıf için 8 boş kontenjan var. Acaba bu liseye 13 puan daha eksik olmama rağmen gidebilir miyim? Şu an gitmek istesem ihtimali nasıldır?
Merhaba, ben şu anda 10. sınıftayım. Olduğum liseye 354 puan ile geldim. Olduğum lise puan ile girilen bir mesleki teknik lise. Gitmek istediğim lise bir imam-hatip proje lisesi. Gitmek istediğim lise, benim dönemimde 367 puan ile kapattı ve şu an 10. sınıf için 8 boş kontenjan var. Acaba bu liseye 13 puan daha eksik olmama rağmen gidebilir miyim? Şu an gitmek istesem ihtimali nasıldır?
.

Son düzenleme:

.
Hayır.
Sadece tek bir ihtimal var o da şu. Sen diyelim 20/21 döneminde liseyi başladın, 19/20 başlangıçlı ve puanı senden düşük olan birisi de sınıfta kaldı. Ancak o zaman senin o liseye girebilmen için olanak sağlanıyor. (Böyle mi işliyor %100 emin değilim ama bir eğitimciden böyle bir şey duydum.)

Geri
Yukarı